Bielizna damska – czy wiesz, jak o nią dbać?

1
17889

Jak prać delikatną damską bieliznę, by na długo zachowała swój kształt, kolor i magiczne właściwości?

 

Dziś żadnej kobiety chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne jest dobranie odpowiedniej bielizny. Jednak nawet najpiękniejszy, najseksowniejszy i najdroższy komplet nie będzie odpowiednio się prezentować, jeżeli nie zadbamy o jego pielęgnację. Elegancka bielizna wymaga po prostu dobrego traktowania.

Najważniejszy jest sposób, w jaki pierzemy bieliznę. Ekskluzywna bielizna damska wykonywana jest z drogocennych i delikatnych materiałów, nierzadko ozdobiona jest ponadto subtelnymi koronkami, wstążeczkami czy innymi dodatkami, które nadają jej pięknego i zmysłowego wyglądu. Dla takiej bielizny kontakt z pralką może okazać się bardzo nieprzyjemny. Cienkie, delikatne materiały nie lubią szorowania o siebie, zbyt wysoka temperatura może prowadzić do odbarwienia tkanin, a suszenie w bębnie pralki to już zdecydowanie funkcja, z której powinniśmy zrezygnować.

Jak prać bieliznę?

Jak wobec tego dbać o czystość bielizny? Najlepiej jest prać ją ręcznie, w temperaturze nie wyższej niż podana na metce przez producenta. Żeby uniknąć tarcia materiału o materiał, po prostu wkładamy bieliznę do miski z ciepłą wodą i płytkami mydlanymi lub specjalnym delikatnym płynem do mycia ręcznego. Pozostawiam tam na 20 – 30 minut, następnie płuczemy w ciepłej, a potem w zimnej wodzie.

Jeżeli z jakiegoś powodu nasza bielizna damska jednak musi trafić do pralki, wybieramy możliwie najdelikatniejszy program. Rozsądnie będzie, jeżeli biustonosze włożymy do specjalnych woreczków – dzięki temu chronimy nie tylko nasze staniki, ale również pralkę i inne ubrania. Metalowe zapinki stanika mogłyby się bowiem wplątać w inne rzeczy albo porysować wnętrze bębna pralki. Na zniszczenia najbardziej podatne są biustonosze push up – te pierzmy ze specjalnymi kulkami, które zapobiegną odkształcaniu się miseczek.

Po praniu nie można zapomnieć o odpowiednim przechowywaniu. Nawet najdelikatniej wyprany stanik typu push up zdefasonuje się wciśnięty gdzieś w szufladzie z bielizną. Dlatego schowajmy go z piłeczkami wypełniającymi miseczki w środku, aby mieć pewność, że inne ubrania nie uszkodzą jego kształtu.

Oczywiście, tylko bielizna damska wysokiej jakości – jak ta dostępna w sklepie internetowym Nevershy.pl – zachowa swój wygląd nawet po wielu praniach. Tańsze podróbki, choć mogą wyglądać podobnie (szczególnie na ekranie komputera) już po pierwszym praniu stracą swój ładny wygląd i zdefasonują się.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.