Campingi we Włoszech

0
723

Włochy to jeden z chętniej wybieranych kierunków podróży. Zanim jednak turyści będą mogli w pełni rozkoszować się Riwierą Adriatycką lub spacerami po urokliwej Toskanii położonej u stóp Apeninów, muszą zadbać o nocleg. Alternatywą dla hoteli są campingi.

 

Włochy to kolebka smaku, ale nie tylko potraw kuchni włoskiej – nie można zapomnieć o licznych domach mody przygotowujących co roku wyjątkowe kolekcje. Jeżeli dodać do tego czyste, ogromne plaże i możliwość przybliżenia dzieciom miejsca, w którym zrodził się znany na całym świecie kłamczuszek Pinokio, to okazuje się, że ten kierunek jest po prostu idealny na rodzinną wycieczkę.

By wypad całą rodziną nie zrujnował domowego budżetu i był udany, odpowiednio wcześniej należy pomyśleć o zakwaterowaniu. Nocować można w hotelach, prywatnych kwaterach czy hostelach. Alternatywą dla takich miejsc są campingi, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – jakość wypoczynku nie odbiega od hotelowego, a przestrzeni do zabawy z dziećmi jest znacznie więcej.

6fe300d9a9f0247f0003b72dcc2c970557a5bdefCampingi we Włoszech. Co musisz wiedzieć?

Jeżeli rodzina przegłosowała, że w najbliższe wakacje jedziecie do Włoch, to czas zorientować się, dlaczego może właśnie camping będzie najlepszym rozwiązaniem. Wokół takiej formy wypoczynku narosło wiele mitów. Tymczasem wraz z rozwojem nowoczesnych technologii powstały campingi, na których turyści mają do dyspozycji m.in. willowe, dobrze wyposażone namioty, domki i parcele. Na tych ostatnich można postawić własny namiot.

Przykładowy domek składa się z 2–3 sypialni, łazienki, salonu i kuchni (można przygotowywać ulubione posiłki). Turyści mogą wybierać wśród domków dodatkowo wyposażonych w prysznic czy klimatyzację. W efekcie standard nie odbiega od hotelowego, a camping jest dodatkowo miejscem strzeżonym z mnóstwem zielonej przestrzeni wokół. W przypadku rodzinnego wyjazdu to bardzo ważne – jest miejsce na zabawy z dziećmi.

6ab2e214a91eecf67112e10889f77e30079bd121By podróż była przyjemniejsza

Jeśli zdecydujecie się na nocleg na campingu, możecie liczyć na przyjemną podróż do miejsca docelowego. Do wyboru macie więcej środków transportu niż autokar czy samolot – możecie podróżować również własnym samochodem. Takie rozwiązanie pozwala na samodzielne organizowanie postojów. Jeśli macie dzieci, z pewnością wiecie, że milusińskim trudno wysiedzieć kilka godzin w pojeździe. Możliwość robienia częstych postojów jest po prostu wygodna.

Postaw na aktywny wypoczynek

Campingi są doskonale wyposażone i stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Czasy, gdy w namiocie można było wyłącznie spać, już dawno minęły. Teraz są one wyposażone w aneksy kuchenne, niezbędne naczynia i meble ogrodowe. Wypoczynek jest nie tylko wygodny. Taki rodzaj wycieczki – bez szczegółowo zaplanowanego dnia – daje dużą swobodę, jeżeli chodzi o możliwość zwiedzenia bliższej i dalszej okolicy.

Camping to doskonała możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny. Campingi są położone w miejscach dobrze skomunikowanych i jednocześnie spokojnych. Ponieważ wokół jest mnóstwo zieleni, zrelaksują się zarówno rodzice, którzy mogą odpoczywać, jak i dzieci, które mogą bawić się aż do utraty tchu. Czy otrzymacie to samo, rezerwując miejsce w hotelu lub pensjonacie?

Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.camprest.com/pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here