Dlaczego i po co chcę pisać o stresie, emocjach, kryzysie?

0
388

Czyli wyjaśnienie motywów i korzyści dla wszystkich, ze zgłębiania tego tematu 🙂

Wiele słyszymy o pomaganiu, miłości, ogólnie –  CHCEMY POMAGAĆ, to bardzo dobrze i właśnie dla tych wszystkich pomagających z serca – którzy naprawdę chcą prawdziwie pomagać – wiedza odnośnie takich właściwości ludzkiej natury  jak stres, emocje, depresje itp. – jest moim zdaniem absolutnie konieczna.

KAŻDY Z NAS WYMAGA INDYWIDUALNEGO PODEJŚCIA !

Nie ma DOBRZE i nie ma ŹLE. To naprawdę jest kwestia podejścia i PUNKTU WIDZENIA.

Jest bowiem pomoc, która szkodzi. Szkodzi nie tylko drugiemu człowiekowi ale i nam samym.

Warto więc wiedzieć o co chodzi z tą naszą cudowną psychiką 🙂

Choć wiele osób wręcz mówi mi, że nie jest im potrzebna ta wiedza, bo na co dzień nie mają z kryzysami do czynienia i wielu moich kolegów i koleżanek z branży nie chce wręcz zajmować się tymi „trudnymi tematami”, ja wiem i na własnym przykładzie doświadczyłam, że to niezwykle ważne, aby wiedzieć. Chociażby po to, aby nie zaszkodzić a pomóc.

Zastanowiłam się więc nad moimi motywami, co mnie skłoniło i co nadal mnie pcha do zgłębiania tak osobistego tematu dla wielu ludzi.

Mogę to spokojnie napisać – Pcha mnie właśnie chęć prawdziwej pomocy i dla każdego INDYWIDUALNIE.

Każdy z nas jest bowiem wyjątkowy, każdy z nas ma swoje talenty, zdolności, predyspozycje oraz też przekonania, które mu nie służą, traumy z dzieciństwa, doświadczenia z pracy, udane i nieudane związki i relacje.

Każdy z nas ma sprawy, których żałuje, że zrobił i żałuje, że nie zrobił.

Warto podejść indywidualnie, aby prawdziwie pomóc.

Po co mi to? – Celem moim jest, aby ktoś, komu pomagam prawdziwie czuł tę pomoc i wsparcie i aby ta pomoc nie była powierzchowna, chcę, aby te osoby, z którymi „pracuję” i rozmawiam, naprawdę odkryły siebie i swoje możliwości, aby umiały poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, nie bały się, aby poznały siebie i potem przekazywały to innym ludziom w swoim otoczeniu. Do tego NIE TRZEBA być zawodowym coachem lub terapeutą.

Gdy mamy zrozumienie i potem wiedzę na dany temat – możemy działać skutecznie i prawdziwie. Wtedy oprócz pomocy i wsparcia od innych, możemy też pomagać samemu sobie  – SELF – Coaching, czyli pomoc samemu sobie jest według mnie bezcenna.

Cdn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.