Jak przygotować się do oczyszczania organizmu

0 716

Przemęczenie, powracające bóle głowy lub kończyn, a przy okazji apatia lub nerwowość mogą świadczyć o zanieczyszczeniu naszego organizmu. W procesie metabolizowania składników pokarmowych, substancje takie jak toksyny, szkodliwe produkty przemiany materii niekoniecznie całkowicie mogą być wydalane z naszego ciała.


Co jest powodem złej przemiany materii


Powodem złej przemiany materii jest sama dieta np. ciężkostrawna lub bogata w produkty przetworzone, a także siedzący tryb życia oraz stres. Nasz organizm poprzez szereg objawów np. bólów głowy, ciągłego zmęczenia, braku energii, apatii, a u niektórych osób poprzez nadmierną nadpobudliwość daje ostrzeżenia, że ilość nagromadzonych szkodliwych substancji przekroczyła pewien limit i warto zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz styl życia.

Nadwaga i otyłość również są sygnałem zanieczyszczenia organizmu. Jeżeli w naszym ciele jest duża ilość szkodliwych substancji, to odbija się to na złej przemianie materii, co w dużej mierze prowadzi do przybywania na wadze. Nasz organizm, zamiast trawić, spalać i zamieniać składniki pokarmowe na substancje odżywcze, potrzebne do zasilania naszych komórek, nie jest w stanie wykonać tego procesu prawidłowo i pozostawia wiele składników pokarmowych, które odkłada w postaci tkanki tłuszczowej. Tak się dzieje m.in. z toksynami, konserwantami i innymi ulepszaczami smaku, których nie brakuje w produktach gotowych, kupowanych w sklepie.


Dlatego cykliczny proces detoksykacji organizmu lub wdrożenie odpowiednio lekkostrawnej diety, bogatej w warzywa i owoce, najlepiej ekologicznego pochodzenia, jest standardem zdrowego stylu życia.


Jak przygotować się do procesu oczyszczania


Metod i sposobów na oczyszczanie organizmu jest wiele. Ale to, co najważniejsze to tzw. BHP naszego organizmu. Otóż nasz organizm nie lubi drastycznych zmian, szczególnie jak z dnia na dzień zastosujemy głodówkę lub radykalnie zmniejszymy ilość spożywanych kalorii w naszej diecie.
Dlatego do odtruwania organizm należy przygotować się stopniowo, zmniejszając sukcesywnie ilość spożywanych kalorii i stopniowo wykluczając z diety takie produkty jak: dania ciężkostrawne, czerwone mięso, tłuste ryby, nabiał, produkty zbożowe i wędliny. Na początku można od razu wyeliminować produkty przetworzone, słodycze, słone przekąski i słodkie napoje, a także kawę i alkohol.


Ważną sprawą jest również zapewnienie prawidłowego wypróżniania się, ponieważ to gwarantuje nie tylko skuteczne wydalanie wszystkich produktów odpadowych, pozostałych z procesu przemiany materii, ale również substancji i toksyn zalegających w organizmie. W tym przypadku może nam pomóc nowe na rynku urządzenie pod nazwą GOKO – polski wynalazek, rekomendowany przez prof. Jacka Muszyńskiego z Warszawy. GOKO wspomaga prawidłowe wydalanie wszystkich niepotrzebnych substancji z organizmu, pozwalając przyjąć najlepszą anatomiczną pozycję podczas wypróżniania się, jednocześnie przyśpieszając i ułatwiając ten proces.


W pozycji siedzącej nasz organizm blokuje wydalanie złogów pokarmowych. Dzięki zastosowaniu GOKO podczas wypróżniania, przyjmujesz na sedesie pozycję ciała tzw. „w kucki”, co sprzyja prostemu ułożeniu odbytnicy i powoduje usunięcie wszystkich wydalanych składników przemiany materii z organizmu. Samo urządzenie jest nowatorskim produktem, zaprojektowanym dla poprawy funkcjonowania całego organizmu. GOKO szczególnie dedykowane jest osobom cierpiącym na zaparcia i problemy z wypróżnianiem się, kobietom w ciąży i po porodzie, osobom odchudzającym się, a także w codziennej profilaktyce całej rodziny.

Artykuł powstał przy współpracy z GOKOMED.COM

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.