Jak skutecznie walczyć z obrzękami?

0
593

Obrzęki pojawiają się, gdy w naszym organizmie zgromadzi się zbyt dużo wody i płynu surowiczego. Mogą być skutkiem niezdrowego trybu życia oraz błędów w diecie, a także następstwem chorób w obrębie nerek, wątroby czy tarczycy. Diagności z Miasto Kobiet radzą, jak skutecznie radzić sobie z tym problemem z pomocą pola magnetycznego.

 

Jak skutecznie walczyć z obrzękami?

Gospodarka wodna w organizmie zależy od wielu skomplikowanych procesów, w tym przede wszystkim chemicznych i fizjologicznych. Sama woda pompowana jest przez serce i zastawki żylne. Problem zaczyna się wtedy, gdy organizm zaczyna wysyłać fałszywe sygnały do mózgu, serca i nerek. Układ nerwowy stwierdza, że potrzebują one więcej krwi, ale organizm nie jest w stanie jej wyprodukować. Zaczyna wtedy zwiększać objętość krwi, wchłaniając wodę z jelit, treści pokarmowej i kału. Krew staje się rozwodniona, nie będąc w stanie odpłynąć z dolnej części ciała. Zalega więc w kończynach, skąd po czasie jej nadmiar zaczyna przeciekać do otaczających tkanek.

Wiemy, co Ci dolega…

Pierwszą przyczyną powstawania obrzęków może być zbyt mała ilość białka w organizmie. W takiej sytuacji należy uzupełnić dietę o produkty bogate w ten składnik. Inną może być zła praca nerek lub wątroby. Stan ten można stwierdzić, gdy czujemy częste parcie na pęcherz, także w nocy, a rano budzimy się z obrzękiem nóg.

Gdy zawodzi prawa komora serca, obrzęk pojawia się wokół kostek, a gdy lewa – można odczuwać duszności na skutek nadmiaru płynu gromadzącego się w płucach.

Z obrzękami zmagają się szczególnie kobiety. Winne są hormony, w tym szczególnie progesteron pojawiający się w drugiej fazie cyklu. Przygotowując organizm do zapłodnienia, zatrzymuje wodę w organizmie. To zjawisko fizjologiczne.

… i jak rozwiązać ten problem!

Aby poradzić sobie z obrzękami, należy zmienić dietę – używać mniej soli, pić więcej mleka, ewentualnie zacząć spożywać suplementy diety zawierające substancje pochodzenia naturalnego. W określeniu najszybszej i trafnej drogi do pozbycia się obrzęków z pewnością pomoże Ekspres Skan – badanie elektrodermalne o 95% dokładności.

– Niezwykle skuteczna jest terapia pulsacyjnym polem magnetycznym niskich częstotliwości, która poprawia ukrwienie oraz mikrocyrkulację w eksponowanej tkance – tłumaczy Violetta Grzesiak-Stolanowska, diagnosta współpracujący z Miasto Kobiet. Dzieje się tak na skutek korzystnego oddziaływania przeciwzapalnego, analgetycznego i regeneracyjnego magnetoterapii. Obrzęk szybciej wchłania się, by finalnie – zniknąć. Co więcej, bezpośrednie działanie na przyczynę powstawania obrzęków, czyli zranioną tkankę mięśniową, łączną czy inną, prowadzi do ich skutecznego wyeliminowania.

Potwierdzą to opinie specjalistów, m.in. Roberta O. Beckera – amerykańskiego ortopedy i specjalisty w elektroterapii, dwukrotnego kandydata do Nagrody Nobla z dziedziny medycyny za prace nad biologicznymi efektami elektromagnetyzmu. Naukowiec udowadniał, że negatywne pole magnetyczne jest wręcz konieczne przy każdym procesie zdrowienia, leczenia i rehabilitacji.

Obrzęki to nie tylko dolegliwość zdrowotna, ale także dyskomfort oraz ból. Nie warto ignorować tego problemu, tylko reagować korzystając z dostępnych metod i narzędzi. Nie warto się męczyć, skoro są one na wyciągnięcie ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.