Małe, a ważne – poznaj moc kobiecych dodatków!

0
639
Young woman looking on the showcase with expensive swiss watches during the travel in Switzerland

Każda kobieta, mniej czy bardziej świadomie, dobiera dodatki do swoich kreacji. Niewłaściwy, nieprzemyślany wybór może skutkować średnio interesującym efektem końcowym, bo choć dodatki często są małymi – wydawać by się mogło – niemal niewidocznymi elementami, tak naprawdę to właśnie one budują całą stylizację. Zupełnie zwyczajny, niepozorny ubiór w ciągu jednej chwili możesz zmienić w elegancką kreację i odwrotnie – bardzo formalnemu strojowi, dzięki właściwie dobranym elementom, szybko nadasz łagodniejszego wyrazu. Co takiego kobieta zawsze powinna mieć przy sobie?

Biżuteria – to ona nadaje ostateczny wygląd stylizacji!

Z biżuterią wszelkiego rodzaju, choć jest piękna sama w sobie, należy postępować rozważnie. Jeśli nieco zorientujesz się w temacie, szybko zauważysz, że efekt końcowy w dużej mierze zależy od ilości, koloru, kształtu i wielkości biżuterii, które muszą być dopasowane do zarówno do kształtu Twojej twarzy (w przypadku kolczyków, naszyjnika), a także ogólnej budowy ciała (pierścionki, bransoletki, itp.).

Pamiętaj o tym, że kobiety filigranowe powinny nosić delikatną biżuterię (niezbyt szerokie pierścionki, raczej wąskie bransoletki czy cienkie łańcuszki), bo ta bardziej masywna może wprowadzić wrażenie przytłoczenia i chaosu. I odwrotnie, kobiety o nieco mocniejszej budowie powinny zrezygnować z bardzo delikatnych dodatków, bo mogą się one zgubić w odbiorze całości.

Nie tylko przy pomocy ubrań, ale właśnie dzięki biżuterii możesz śmiało odciągnąć uwagę od tego, co chcesz ukryć, a z drugiej strony możesz wyeksponować to, co jest Twoim zdaniem warte wyeksponowania. Masz kompleksy na punkcie nosa bądź szyi? Sięgnij wobec tego np. po długie wisiory i wyraziste bransolety, które skutecznie będą przyciągać uwagę do dolnych partii ciała. Jeżeli natomiast uważasz, że twarz jest Twoim atutem, ale masz zastrzeżenia do bioder, postaw na intrygujące kolczyki i krótkie naszyjniki, rezygnując jednocześnie z rzucających się w oczy bransoletek czy ozdobnych pasków do spodni.

Zegarek – ozdoba i dodatek praktyczny zarazem!

Zegarek zasadniczo można uznać za jeden z elementów damskiej biżuterii, ale zdecydowanie zasługuje on na osobne omówienie. Dlaczego? Z tej prostej przyczyny, że jest to dodatek nie tylko ładny, ale w równej mierze funkcjonalny. Choć zapewne nigdzie nie ruszasz się bez swojego osobistego smartfona, na którym możesz sprawdzić godzinę i inne ważne informacje, zegarek w wielu sytuacjach jest zwyczajnie wygodniejszą opcją, gdy sięgnięcie po telefon okazuje się być zbyt skomplikowanym zadaniem.

Wybierając zegarek, kieruj się podobną zasadą jak w przypadku bransoletek. Drobne, bardzo szczupłe kobiety powinny wybierać zegarki delikatne, z niezbyt dużą tarczą, na wąskim pasku. Kobiety bardziej masywne najlepiej będą się prezentować w zegarkach na nieco grubszym pasku i z większą tarczą. Oczywiście istotne jest też to, abyś dobrała zegarek właściwie do okazji i stroju.

Okulary – zawsze się przydają!

Okulary przeciwsłoneczne to jeden z tych dodatków, które naprawdę zawsze warto mieć przy sobie. Jeśli wybierzesz wysokiej jakości okulary, ochronią one Twój wzrok przed szkodliwymi promieniami słońca, a do tego wspaniale dopełnią stylizacji. Warunek jest jeden – pamiętaj o doborze okularów odpowiednio do kształtu twarzy. Ważny jest nie tylko ich kształt, ale też kolor szkieł i oprawek. Podobnie jak każdy inny dodatek, okulary należy wybrać odpowiednio do stroju i okazji, choć rzecz jasna z całą pewnością znajdziesz również model na tyle uniwersalny, że będzie pasował do większości Twoich codziennych stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here