Mezoterapia igłowa – kiedy jest potrzeba i jakie efekty przynosi?

1
380

Kto z nas nie marzy o tym, by mieć piękną, młodą i jędrną cerę, pozbawioną wszelkich niedoskonałości, zawsze wyglądającą świeżo i promiennie, niezależnie od tego, czy mamy na sobie makijaż czy nie? Niestety, kosmetyki dostępne w drogeriach czy nawet aptekach nie zawsze są w stanie zagwarantować nam taki efekt. Najczęściej zawierają one niewielkie ilości substancji aktywnych, a i te przedostają się do głębszych warstw skóry tylko w niewielkim stopniu. Oszacowano, że dostaje się ich tam jedynie około 0,3%. Większość ociera się jedynie o naskórek, który chroni głębsze warstwy właśnie przed przenikaniem szkodliwych substancji. Pozostają więc zabiegi kosmetyczne. Jaki z nich jest najskuteczniejszy, aby wyraźnie ożywić, nawilżyć i napiąć skórę? Warto wypróbować mezoterapię igłową, dzięki której pożądane substancje mogą dostać się dużo głębiej.

 

Co daje mezoterapia igłowa?

Zabieg ten powszechnie znany jest jako sposób na przedłużenie młodości. Kosmetolodzy i dermatolodzy estetyczni polecają ją przede wszystkim tym osobom, których skóra jest poszarzała, przesuszona, a twarz traci owal. W zabiegu tym pod skórę wtłaczane są rozmaite aktywne substancje, indywidualnie dobierane do potrzeb pacjentki. Mezoterapia igłowa wykonywana w mieście Bielsko-Biała, gdzie odwiedziliśmy znany gabinet urody, wykonywana jest w kilku różnych wersjach, w zależności od wieku i oczekiwań danej osoby. Efektem jest w każdym przypadku uzupełnienie niedoborów odżywczych substancji, a także poprawa mikrokrążenia i widoczna zmiana stanu skóry na lepszy.

 

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Metoda ta polega na ostrzykiwaniu skóry wymagającej ‘naprawy’ strzykawką z cieniutką igłą. Nakłucia rozmieszczane są co 0,5 cm lub 1 cm. Ślady na skórze początkowo przypominają siatkę, ale szybko znikają. Tych, którzy boją się bólu, specjalistka z gabinetu w Bielsku-Białej uspokaja: mezoterapia igłowa nie boli. Jest to jedynie odrobinę nieprzyjemne, zależy to głównie od indywidualnej odporności na ból. Substancje podane tą drogą rozpoczynają działanie w skórze już po dwóch minutach i trwa to przez kilka kolejnych dni. Ponieważ zabiegi wykonuje się zwykle w seriach, z każdym kolejnym działanie się wydłuża i dochodzi niemal do 30 dni po ostatnim zabiegu. Żeby lepiej przygotować się do mezoterapii, można stosować preparaty z witaminą K, która zapobiega krwawieniom, stanom zapalnym i nieco zmniejsza odczucie bólu. Tuż przed zabiegiem należy zmyć makijaż, a osoba wykonująca mezoterapię zdezynfekuje i osuszy skórę. Zalecenia dotyczące okresu po zabiegu to unikanie wycierania skóry szorstkimi ręcznikami, masowania i rozcierania skóry, stosowania kremów, korzystania z sauny i opalania.

1 KOMENTARZ

  1. na samą myśl, że coś jest ,igłowe’ mam odwrotne skojarzenia. to bardziej odstrasza niż przyciąga. Choć przyznaję się sam temat i artykuł intrygujący

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.