Na czym polega depilacja laserowa

0 553

Gładkie i bez zbędnego owłosienia ciało jest na topie wśród kobiet. Dlatego depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który wykonujemy albo w zaciszu własnego domu, albo oddajemy się w ręce specjalistów.


Metod depilacji jest wiele. Niemniej jednak mają one jedną wspólną wadę, otóż włosy po jakimś czasie na nowo odrastają i trzeba je ponownie usuwać. Przy czym niektóre depilacje podrażniają, na co są szczególnie narażone Panie o wrażliwej skórze. Dlatego naprzeciw tym problemom wychodzi depilacja laserowa, która gwarantuje bezpieczne i bez bólowe usuwanie włosów bez podrażnień skóry.


Na czym polega depilacja laserowa


Na powierzchnie skóry uprzednio przygotowaną, kosmetolog przykłada głowicę lasera, która emituję światło o pewnej częstotliwości. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę, barwnik zawarty w cebulkach włosów. Impuls lasera zmienia się w energię termiczną i powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za porost owłosienia. Dzięki temu włosy odrastają dopiero po długim czasie lub ponownie nie odrastają. Ta metoda nie wywołuje podrażnień skóry, jak to ma często miejsce przy depilacjach maszynką do golenia lub depilatorem, a co najważniejsze jest bezbolesna. Włosy po depilacji odrastają po dłuższym czasie. Niemniej jednak po kilku zabiegach depilacji laserowej pozbywamy się ich na zawsze.


Jak należy przygotować się do depilacji laserowej


Przed umówieniem się na zabieg, należy skonsultować się z lekarzem kosmetologiem, który poda wskazania indywidualne i omówi szczegóły. Przygotowanie się do depilacji zależy od kondycji i zdrowia danej osoby oraz od koloru i jakości owłosienia. Niemniej jednak są pewne stałe reguły, które należy zastosować przed zabiegiem:


– zabieg należy wykonywać w okresie jesienno- zimowym, kiedy nie wystawiamy ciała na ekspozycję słoneczną. Ponadto przez kilka tygodni przed nie należy opalać się w solarium. Wszelkie samoopalacze muszą być usunięte z ciała.
– 6 miesięcy przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami oraz 3 tygodnie przed zabiegiem nie stosować maści z retinoidami.
– dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki fototoksyczne i fotoalergiczne i zioła o działaniu takim, jak np. nagietek, dziurawiec.
– miesiąc przed należy zaprzestać depilowania innymi metodami części ciała, które mają podlegać zabiegowi depilacji laserowej.


Kiedy nie możemy poddać się depilacji laserowej


Depilacja laserowa jest zabiegiem kosmetycznym i wymaga spełnienia pewnych kryteriów. Jak przy każdym zabiegu, tak i tu są przeciwskazania. Do nich należą:
– przyjmowanie leków światłoczułych, które mają wpływ na reakcje skórne na światło słoneczne lub laserowe. Do nich należą m.in. antybiotyki, stosowane do leczenia skóry trądzikowej lub leki antydepresyjne.
– opalenizna po solarium lub słońcu oraz w wyniku działania samoopalaczy
– ciąża i nowotwory. Te ostatnie już przebyte wymagają konsultacji lekarza.
– infekcje wirusowe, grzybiczne, bakteryjne w miejscu wykonywania zabiegu
– podrażnienia skóry lub alergia skórna w miejscu zabiegu
– kolor włosów w miejscu zabiegu- po konsultacji z kosmetologiem, czy zabieg da zamierzone efekty.


Jak pielęgnować skórę po zabiegu


Po zabiegu mogą się pojawić podrażnienia lub obrzęk okołomieszkowy. Te objawy ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu należy unikać:
– przez kilka dni gorących kąpieli
– korzystania z basenu lub sauny
– stosowania preparatów z zawartością spirytusu lub alkoholu
– przez 2 tygodnie nie należy złuszczać wydepilowanego naskórka np. peelingować
– przez 3 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać i stosować samoopalaczy.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.