Pomysł na wypad: KRAKÓW!

0
1419

Kraków jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce, głównie ze względu na jego znaczenie historyczne, bogactwo zabytków i ogrom dostępnych możliwości spędzenia wolnego czasu. Kraków jest doskonale przygotowany na przyjęcie rzeszy turystów, zarówno tych nastawionych na zwiedzanie jak i dla tych poszukujących wrażeń i dobrej zabawy.

Noclegi w Krakowie – czy warto zrobić rezerwację z wyprzedzeniem?

Hotele czy apartamenty w Krakowie są bardzo oblegane , co praktycznie zaczyna się już na początku kwietnia, zarówno przez turystów z Polski jak i zza granicy. Ilość dostępnych obiektów noclegowych jest znacząca, jednak im bliżej lata tym trudniej zarezerwować nocleg w obiektach atrakcyjnie położonych.

Jeżeli planujemy w sposób efektywny zwiedzać Kraków powinniśmy zrobić rezerwację, nawet na kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem. Dzięki temu uzyskamy najniższą cenę za nocleg i będziemy mogli być pewni, że nie zabraknie dla nas miejsca w obiektach usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych miejsc Krakowa. W ten sposób zaoszczędzimy czas i pieniądze, które musielibyśmy poświęcić na dojazdy do miejsc docelowych komunikacją miejską czy taksówkami.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Rok rocznie jako kolebka polskiej kultury, Kraków obfituje w liczne, ogólnodostępne atrakcje i wydarzenia, zarówno dla turystów jak i miejscowych.
Standardowe, wszystkim znane atrakcje takie jak Wawel, Sukiennice czy Barbakan są obowiązkowymi punktami na naszej wycieczkowej trasie. Poniżej przestawiamy listę mniej spopularyzowanych atrakcji, które na pewno Was zaciekawią.
– Fabryka Schindlera – muzeum historyczne miasta Krakowa, cykliczne wystawy ukazują historię Krakowa przez wieki w różnych odsłonach i perspektywach. Obecnie wystawiane są fotografie z okresu II wojny światowej i upamiętniające osoby pomagające ludności żydowskiej w trakcie okupacji.
– Kopalnia soli w Wieliczce, w trakcie wizyty w Krakowie nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu Wieliczki. Bezpośrednio z dojazdem z Krakowa organizowanych jest wiele wycieczek z przewodnikiem po grotach. Gwarantujemy niezapomniane doznania!
– Żydowska dzielnica Kazimierz, obowiązkowy punkt w trakcie zwiedzania Krakowa. Urokliwe uliczki, kazimierski ratusz i znajdujące się w nim Muzeum Etnograficzne na pewno Was zainteresują i zapadną w pamięć na długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z http://palace-apartments.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here