Podwójna randka, czyli jak zrobić dobre wrażenie na rodzicach wybranka

0 669

Twój chłopak zabiera Cię na pierwszy rodzinny obiad? Gratulacje, to znak, że wasz związek wkracza w kolejny etap, Twój chłopak jest Ciebie pewien i chce podzielić się z innymi waszym uczuciem. Zależy Ci, żeby wypaść na spotkaniu jak najlepiej? Podpowiadamy jak to zrobić.

Przeprowadź wstępny wywiad

Zapytaj swojego chłopaka o rodziców. Jacy są, czym się zajmują. Być może uda Ci się w tych opowieściach znaleźć dla was wspólny mianownik i temat do rozmowy. Jeśli w domu rodziców będą podczas obiadu inni goście, poznaj wcześniej ich imiona, historie i powinowactwo.

Bądź punktualna i uzbrojona w prezent

Żeby zrobić dobre wrażenie od samego początku, przyjdźcie na obiad punktualnie. W dobrym tonie jest przyniesienie butelki wina albo czekoladek. Dowiedz się, co lubią rodzice Twojego chłopaka, żeby przy wręczeniu prezentu nie zrobiło się niezręcznie na wieść o tym, że ktoś nie toleruje laktozy lub nie jest fanem danego trunku.

Pierwsze wrażenie robi się na zawsze

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i pozostaje w pamięci na zawsze. Jest duża szansa, że w przyszłości – kiedy relacje między Tobą a rodzicami partnera będą już mniej formalne – dowiesz się, co pomyśleli o Tobie, kiedy pierwszy raz przekroczyłaś próg ich domu. Zadbaj więc o to, by od samego początku zrobić dobre wrażenie. Przywitaj się najpierw z mamą, następnie z ojcem partnera. Nawiąż kontakt wzrokowy, uśmiechnij się szeroko i powiedz, że bardzo dziękujesz za zaproszenie i że to zaszczyt móc w końcu ich poznać.

Strój, makijaż i dodatki, czyli jaką stylistykę wybrać

Przede wszystkim nie zakładaj niczego wyzywającego. Nawet jeśli jesteś zwolenniczką głębokich dekoltów i spódniczek mini – to nie czas i miejsce. Każda kontrowersja wprowadza zbędne zakłopotanie, postaraj się więc na starcie wyglądać skromnie i schludnie. Wyzywający makijaż to także kwestia sporna, postaw więc na coś delikatnego. Również przy wyborze perfum zdecyduj się na coś zwiewnego, lekkiego i romantycznego np. Cerruti 1881.

Tematy przy stole, czyli o czym rozmawiać

Najprawdopodobniej rozmowę rozpocznie któreś z rodziców partnera. Zechcą zapytać Cię na pewno, czym się zajmujesz, jak się poznaliście i jakie macie plany na nadchodzący czas. Nikt nie wymaga od Ciebie głębokich zwierzeń, nie rób więc długich wywodów. Pierwsze rozmowy mają charakter kurtuazyjny, pamiętaj, że nie tylko Ty czujesz się spięta i skrępowana. Staraj się słuchać wszystkiego uważnie, nie wymądrzaj się, nie przerywaj i nie przekrzykuj. Patrz też na osobę, która mówi, okazuj jej zainteresowanie, uśmiechając się przy tym.

Miej umiar, czyli słowo o komplementach

Gospodarzom z pewnością będzie miło usłyszeć komplement dotyczący ich domu czy mieszkania, śmiało więc pochwal ich za gust czy wybrany element wystroju. Powiedz też coś miłego na temat obiadu czy deseru, z pewnością osoba, która go przygotowywała ucieszy się, że doceniono jej starania. Nie staraj się jednak komplementować wszystkiego, nadmierny zachwyt może zostać odebrany jako sztuczny i prześmiewczy, zachowaj umiar.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.