Retro – styl idealny dla Twojej kuchni

0
456

O stylu retro napisano już naprawdę wiele. Jest ponadczasowy, idealnie sprawdza się w wielu wnętrzach, nadaje pomieszczeniom w domu charakterystycznej atmosfery i jest zaskakująco często wybierany do aranżacji kuchni. Dlaczego. Zobaczmy.

 

Styl retro od wielu lat króluje na listach przebojów dekoratorów wnętrz. Ludzie cenią go za nietuzinkowe rozwiązania, znany z wielu filmów design i niepowtarzalne dodatki. Żaden inny styl nie kojarzy się z ciepłą, domową atmosferą tak jak retro.

Na czym polega styl retro?

Głównymi wyznacznikami stylu są kolory i design przedmiotów codziennego użytku. – Jeśli chodzi o kolory to dla retro charakterystyczne są pastelowe barwy, brudny róż i kolor miętowy. Natomiast design to znane wszystkim zaokrąglone krawędzie – niezależnie od tego, czy będzie to lodówka czy też toster, musi on swoim designem odwoływać się do lat 50-tych i 60-tych. Nie zapominajmy również o całej masie dodatków retro. Do wyboru mamy ceramikę – kubki, talerzyki, cukiernice, filiżanki, jak również tekstylia – a zatem cały szereg serwetek, obrusów, poszewek na poduszki czy ręczników kuchennych. – mówi doradca z serwisu retro-online.pl, oferującego całą gamę dodatków w stylu retro.

Dlaczego styl retro jest tak popularny?

Popularność retro tkwi przede wszystkim w jego uniwersalności. – Dodatki retro możemy dopasować tak naprawdę do każdego wnętrza. Sprawdzą się również w nowoczesnych kuchniach, jako element przełamujący aranżację. Nie musimy przecież od razu decydować się na całe wnętrze w stylu retro.

Retro można zatem łączyć z ultranowoczesnymi wnętrzami, aranżowanymi szkłem i chromowanymi powierzchniami. Doskonale dodatki takie będą również wyglądać z drewnem. – Warto mieszać style i stworzyć coś swojego, niepowtarzalnego – aranżację, w której jedną z głównych ról będzie odgrywać retro.

Retro to styl, który nieprzerwanie od kilku lat króluje w trendach urządzania kuchni. Jest ponadczasowy, wygodny i gwarantuje nietuzinkową atmosferę pomieszczeniom. Warto się zainteresować tym stylem, tym bardziej, że czasami wystarczą drobne dodatki, by odmienić kuchnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.