Tradycyjne zabawki uwielbiane przez dzieci

1
566

Przeglądając ofertę sklepów z zabawkami szybko można się poddać ze względu na ogromną ilość produktów, które producenci oferują dzieciom w różnym wieku. Na szczęście zabawki podzielone są na rodzaje oraz na kategorie wiekowe. Wśród tej ogromnej ilości produktów, zabawek interaktywnych, kreatywnych i elektronicznych ukryte są też te klasyczne, którymi bawiono się wiele lat temu. Te zabawki do tej pory dają dzieciom dużo radości. Klasyczne, czyli jakie? Które tradycyjne zabawki można kupić maluchom?

 

Klasyka dla niemowlaków

Do tradycyjnych zabawek, które można znaleźć dzisiaj w dziecięcych pokojach, poza misiami, lalkami i autami, zalicza się przede wszystkim zabawki z drewna. Kupując prezenty dla niemowlaka, można zdecydować się na bardzo solidnie wykonane, często ręcznie malowane drewniane klocki, układanki czy zwierzątka. Klocki mają kolorowe obrazki, można układać je w piramidy i wieże, a spakowane są do pudełka, które może pełnić rolę sortera. Warto też zwrócić uwagę na drewniane książeczki, zabawki do pchania i ciągnięcia (dla nieco starszych maluchów, które stawiają już swoje pierwsze kroki). Z drewna robi się nawet zabawki do kąpieli.

Drewniane gadżety dla starszych

Ekspert sklepu Hulahop.pl zaleca, by kupując zabawki drewniane dla dzieci dobierać je przede wszystkim pod kątem wieku. Klasyczne klocki z drewna nie sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, które są już bardziej kreatywne i po zabawkach oczekują więcej możliwości. Jednak starszakom z powodzeniem można kupić konstrukcyjne klocki z drewna, z których można stworzyć trójwymiarowe skomplikowane budowle. Puzzle i układanki z drewna dla trzyletnich dzieci, także stanowią świetny pomysł na prezent. Drewniane zabawki różnią się od plastikowych jakością wykonania i trwałością. Rodzice nie muszą się obawiać, że maluchy szybko je zniszczą. Zabawki z drewna mogą służyć nawet kilku pokoleniom dzieci i stać się miłą pamiątką z dzieciństwa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here