3 kreski, które wykonasz z użyciem kredki do oczu

Mają przewagę nad eyelinerami, bo są łatwiejsze w użyciu. Do ich stosowania niepotrzebna jest duża wprawa, a tylko odrobina doświadczenia i spokojna ręka. Możesz z ich pomocą wyczarować ciekawe makijaże, podkreślając oko na wiele sposobów. Kredka do oczu – oto produkt, który warto mieć w swojej kosmetyczce.

Klasyka gatunku, czyli kocie oko

Ten rodzaj kreski jest uwielbiany w krajach europejskich i anglosaskich, ze względu na swoją uniwersalność. Kocie oko pasuje niemal każdej kobiecie. Jest zalotne, kuszące i doskonale wyciąga optycznie oko, sprawiając, że wydaje się ono większe i bardziej wyraziste. Narysowanie takiej kreski nie jest trudne, zwłaszcza z użyciem kredki do oczu, która jest dość stabilna. Za każdym razem przed rozpoczęciem makijażu, dokładnie naostrz kredkę. Zamknij oko i rozpocznij rysowanie od zewnętrznej strony powieki. Kreska powinna biec zgodnie z przedłużoną linią dolnej powieki, by zachować swój optymalny kształt. Nie trzeba jej prowadzić aż do wewnętrznego kącika. Można zakończyć ją w ¾ długości, by uzyskać piękny efekt.

Dalekowschodnie inspiracje, czyli puppy eye

Ten rodzaj kreski jest wyjątkowo modny w krajach Azjatyckich – w Korei czy Japonii. Rysuje się ją, podobnie jak kocie oko, ale zamiast w zewnętrznym kąciku wyciągać ją ku górze, kieruje się ją w dół. To przynosi efekt słodkiego, niewinnego spojrzenia. Kreskę tę lubią Azjatki, które starają się makijażem powiększyć swoje oczy i sprawić, by były kształtem zbliżone do europejskiego kanonu urody. Czy zatem warto malować oczy w ten sposób? Oczywiście! Trzeba jednak uważać, by zamiast słodkich oczu szczeniaka, nie osiągnąć efektu smutnego psa. Nie każde oko nadaje się do narysowania takiej kreski. Spróbuj jednak sama, używając kredki do oczu i sprawdź, jak będziesz wyglądała w modnym, azjatyckim makijażu.

Awangardowo, czyli kreski geometryczne

Tego typu kreski inspirowane są wielkimi pokazami mody, gdzie stanowią uzupełnienie niebanalnych stylizacji. Są dobrym pomysłem na imprezy, wyjścia i wieczory, gdzie chcesz się wyróżnić. Ich wyrysowanie wymaga odrobiny wprawy, a różnorodność sprawia, że możesz dobrać taką, która wpisze się w Twój outfit. Ich cechą charakterystyczną są wyraźne kąty, które możesz zdecydowanie łatwiej narysować kredką, niż eyelinerem. Nie ryzykujesz rozmazania czy rozlania się linii. Najważniejsze jest, by kredkę dobrze zaostrzyć. W czasie wykonywania makijażu może być konieczne jej dotemperowanie, by utrzymać odpowiednią grubość i precyzję malowanej kreski.

Kredka do oczu to kosmetyk, z którego pomocą wykonasz wiele rodzajów kresek. Baw się nią i eksperymentuj z makijażem, by znaleźć swoje ulubione kreski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *