4 kwestie, które trzeba przemyśleć przed odwiedzinami w gabinecie medycyny estetycznej

Planując konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, warto zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami, które będzie można poruszyć w czasie wizyty, dzięki czemu stanie się ona bardziej owocna i pozwoli na podjęcie niezbędnych ustaleń.

 

Jaki efekt chcemy osiągnąć?

To priorytet! Musimy się zastanowić, na czym właściwie nam zależy i jakie zmiany w naszym wyglądzie byłyby dla nas zadowalające. Konsultacja z lekarzem pozwoli ocenić, czy zrealizowanie naszych zamierzeń jest w ogóle możliwe i trzeba być przygotowanym na to, że z różnych względów plany nie będą mogły zostać wprowadzone w życie. Jeśli nie jesteśmy pewni swojej decyzji, mamy jakiekolwiek wątpliwości, wahamy się, dajmy sobie czas na jej przemyślenie. To bardzo poważna sprawa i nie powinniśmy robić nic pod wpływem impulsu.

Jak dużo będziemy musieli wydać?

Kwestia ceny jest zazwyczaj niezwykle istotna. Konkretne zabiegi oznaczają konieczność uiszczenia należności w określonej wysokości, dlatego już na etapie podejmowania decyzji, warto zastanowić się nad kosztami i jeśli jest taka potrzeba, odpowiednio wcześniej rozpocząć oszczędzanie.

Jaki jest stan naszego zdrowia?

Na uwadze trzeba mieć fakt, że niektóre zabiegi nie będą mogły zostać wykonane ze względu na stan naszego zdrowia, dlatego w czasie konsultacji należy szczerze odpowiadać na pytania lekarza i dokładnie opowiedzieć mu o wszystkich kwestiach, jakie są z naszym zdrowiem związane, żeby specjalista mógł ocenić, czy w naszej sytuacji nie istnieją jakieś przeciwwskazania.

Na jakie poświęcenie jesteśmy gotowi?

To bardzo ważny punkt. Dlaczego? Niektóre zabiegi, jakie oferuje gabinet medycyny estetycznej, na przykład operacje plastyczne, są związane z koniecznością pozostania w szpitalu, rekonwalescencją itp. Trzeba więc koniecznie zadać sobie pytanie – na jakie poświęcenie w zasadzie jesteśmy gotowi? Czy możemy sobie pozwolić na nieobecność w pracy/domu? Nie można zapominać, że przecież w grę wchodzi nasze zdrowie!

Medycyna estetyczna prezentuje dzisiaj naprawdę bardzo wysoki poziom i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z jej zabiegów, takich jak chociażby usuwanie zmarszczek różnymi metodami. Zanim jednak zawitamy w klinice, koniecznie musimy się dobrze do tej wizyty przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *