Aranżacja kuchni przy udziale fototapety

Dla zdecydowanej większości społeczeństwa, fototapety przywołują na myśl wspomnienia z okresu PRL. Jak się jednak okazuje, te ścienne fotografie przechodzą właśnie swój renesans. Wielu współczesnych projektantów i architektów z chęcią sięga po nie, jako element wykańczający całą stylizację. I nie ma znaczenia, czy dekorujemy przestrzeń kuchenną, czy łazienkową – w każdym przypadku wybór fototapety okaże się doskonałym wyborem.

 

Fototapeta w kuchni

W projektach kuchni bardzo często wykorzystuje się grafiki ścienne do udekorowania wybranego fragmentu ściany. Dlatego fototapety najczęściej zdobią przestrzeń nad blatem lub przyozdabiają jedną ze ścian, gdzie umiejscowiony jest stół. W wielu przypadkach możemy również spotkać się z grafikami umożliwiającymi montaż na frontach meblowych czy sprzęcie AGD.

Decydując się na fotografię w kuchni, zyskujemy pewność, że stosunkowo w krótkim czasie i za niewielkie pieniądze dokonamy zmiany wystroju swojego wnętrza. Współczesne materiały, na jakich produkowane są fototapety charakteryzują się większą wytrzymałością oraz lepszą jakością niż kiedyś. Niezwykle artystyczne zdjęcia wypełniają kuchnię aranżacyjnym stylem, dodając przestrzeni, a także głębi. Mając w zanadrzu tak spektakularną dekorację ściany, każdy, nawet najbardziej pochmurny i szary dzień wypełni nas optymizmem, skutecznie odrywając od problemów dnia codziennego.

Zalety fototapety w kuchni

Współczesne fototapety charakteryzują się szeregiem zalet. Przede wszystkim są wodoodporne, jak również niepodatne na działanie wysokich temperatur. Ochraniają ściany przed pobrudzeniem. Ich utrzymanie w czystości nie stanowi problemu. W przypadku zabrudzenia można je bez obaw przetrzeć wilgotną szmatką, nie obawiając się uszkodzenia. Aby jednak zyskać absolutną pewność, że nasza fototapeta nie ulegnie zniszczeniu – w szczególności gdy zajmuje zaszczytne miejsce nad blatem roboczym – warto dodatkowo pokryć ją laminatem.

To jednak nie koniec atutów, jakimi bezsprzecznie charakteryzują się fototapety. Należy bowiem podkreślić, że grafiki drukowane pod wymiar dają nam nieograniczone możliwości aranżowania. Od naszej sugestii zależy ich wielkość czy motyw przewodni. Do naszej dyspozycji jest szereg różnych fotografii, które doskonale komponują się z kuchennym wystrojem.

Naklejki na lodówkę

Lodówka, choć w pełni sprawna to jednak nie zachęcająca swoim wyglądem? To zapewne scenariusz zaczerpnięty z wielu polskich domów. I o ile kupno nowego urządzenia jest nie tylko sporym wydatkiem, ale również dużym utrudnieniem, o tyle nabycie urokliwej naklejki na lodówkę jest czynnością, z którą poradzi sobie każdy. Ten jeden element wystarczy, aby klasyczna srebrna lub biała lodówka zamieniła się w centralną dekorację kuchni.

Tego typu nalepki stanowią doskonałą propozycję, aby nadać staremu urządzeniu nowego życia. W sprzedaży są dostępne w dwóch formach: naklejki samoprzylepnej bądź maty magnetycznej. Oba rodzaje montujemy nie dłużej niż kilka minut, możemy bez obaw myć i przecierać. Prawda, że proste?

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę wally24.pl: fototapety na ścianę, obrazy, reprodukcje.

4 komentarze

  1. Pamiętam czasy, w których fototapety były miodne. To były lata 80. Później były totalnie wyszydzane o określane wstydem no i mamy lata 20XX gdzie znowu są modne. Moda wraca ze wszystkim! nie tylko z modą!

  2. trzeba pamiętac że czasem nie warto samemu to robić, czasem warto poprosic fachowca:)

    źle połozona tapeta nie ma takiego efektu !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *