Atrakcyjne okolice Warszawy

Okazuje się, że spędzanie czasu w mieście wcale nie jest takie fajne.

 

Ci, którzy mieszkają w Warszawie, bardzo często chcą uciec od zgiełku tej metropolii i wiecznego pośpiechu. Chcąc zapewnić sobie nieco swobody, odpoczynku i rozrywki, coraz częściej wybierają się na cały dzień poza stolicę Polski. Nie ma w tym nic dziwnego, bo co może być przyjemnego w spędzaniu czasu w otoczeniu murów? To raczej zabawa na świeżym powietrzu, na łonie natury jest właśnie tym, czego nam potrzeba. Wiedzą o tym doskonale rodzice, którzy chcą dostarczać swoim pociechom wszechstronne atrakcje. Wyjazd za miasto to nie tylko zabawa, ale też nauka. To również świetna okazja do pobycia w rodzinnym gronie i to z dala od miejskiego smogu.

Ciekawe miejsca koło Warszawy

A gdzie wybierają się najczęściej Warszawiacy? Na jednodniowe wycieczki najchętniej udają się nie dalej niż 100 kilometrów od miejsca zamieszkania. Nie chcemy przecież tracić zbyt dużo czasu na sam dojazd. Na szczęście w okolicach stolicy jest multum propozycji, z których całe rodziny mogą korzystać. Należy je tylko dobierać odpowiednio, w zależności od tego, co chcemy zaoferować swoim pociechom.

Jeśli stawiamy na lekcję przyrody, można zabrać dzieci do Kampinosu, by tam przemierzać jedną z edukacyjnych ścieżek. Na taką wycieczkę dobrze jest zabrać rowery, bo trasy są tam naprawdę długie. Pod koniec dnia czas umili wszystkim rodzinny piknik na łonie natury – warto zabrać ze sobą prowiant. Kampinos to świetne miejsce na naukę o przyrodzie, ale też sportową rozrywkę. Można tu nie tylko jeździć rowerem. Liczne polany są idealnym miejscem na zorganizowanie rozgrywek sportowych.

Rodzice, którzy chcieliby zaś połączyć zabawę z nauką o historii, mogą wybrać się ze swoimi dziećmi na wycieczkę do Twierdzy Modlin. To miejsce idealne dla małych i dużych. To swoista lekcja o militarnej przeszłości naszego kraju. Co ciekawe, w tym miejscu zachowało się wiele fragmentów twierdzy, dzięki czemu lekcja będzie znacznie lepiej zrozumiana.

Wypady z Warszawy

Fani sztuki mogą wybrać się do Żelazowej Woli, by tam poznać życie i twórczość Fryderyka Chopina. Wycieczka w to miejsce jest dobrą propozycją dla dzieci nieco starczych, uczniów szkół podstawowych. Przedszkolaki mogą się nieco nudzić w muzeum i nie zrozumieć atrakcyjności tego miejsca. W każdym razie jest to kolejna propozycja na udany dzień poza miastem.

Bez względu na wiek, moc atrakcji znajdą wszyscy, którzy odwiedzą zaś Farmę Iluzji. To magiczny park rozrywkowo edukacyjny, który znajduje się jakieś 80 kilometrów od stolicy. To tutaj można odwiedzić Latającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek albo Bajkowy Pałac Cieni. Na terenie obiektu znajduje się też Ścieżka Złudzeń, Wiklinowy Labirynt i Zatoka Piratów. Ci, którzy chcą spędzić czas na szalonej rozrywce, mogą korzystać z dmuchanych zamków, sali zabaw, kąciku malucha, parku linowego czy wodnych zjeżdżalni. Na wszystkich czekają też miejsca piknikowe i obiekty gastronomiczne, gdzie można porządnie zjeść po całym dniu uciech.

Jak widać, nie tylko centrum miasta oferuje ciekawe miejsca dla całych rodzin. Czasem warto wyruszyć poza Warszawę i odkryć jej okolice. To właśnie poza stolicą można się odprężyć i zrelaksować, nabierając tym samym energii na kolejne dni.

Treść artykułu przygotowana w oparciu o ofertę Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji posiadającego w ofercie atrakcje dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *