Bezprzewodowy monitor umożliwia stały nadzór nad stanem pacjenta

Bezprzewodowy monitor pacjenta zapewnia choremu swobodę poruszania się a jednocześnie daje możliwość sprawowania nad nim nieprzerwanego nadzoru przez lekarza. Dzięki monitorowi do noszenia pacjent może bez ograniczeń poruszać się po szpitalnym oddziale. To nie wszystkie zalety urządzenia.

Monitorowanie pacjenta kluczowe w diagnostyce

Monitorowanie pacjenta to jeden z istotniejszych elementów diagnostycznych. Dzięki niemu możliwe jest pełnienie właściwej opieki nad pacjentem, reagowanie na pojawiające się zmiany w jego stanie i wdrażanie odpowiednich działań. Co więcej, monitorowanie pacjenta pozwala uniknąć niespodziewanych zdarzeń i przeciwdziałać groźnym dla jego zdrowia incydentom.

Bezprzewodowe monitory pacjenta dogodne dla chorych i lekarzy

Stałe monitorowanie chorego możliwe jest dzięki monitorom bezprzewodowym. Przeznaczone do noszenia przez pacjenta urządzenie łączy w sobie najnowsze technologie i innowacyjne funkcje. Aparaty są zazwyczaj intuicyjne w obsłudze i przypominają obsługę smartfona, mają kolorowy, dotykowy ekran.

Urządzenia mają też nieduże rozmiary i niewiele ważą. Dzięki temu ich noszenie nie jest trudne i nie przeszkadza w leczeniu. Transfer parametrów do stacji centralnej odbywa się za pośrednictwem istniejącej infrastruktury sieciowej.

Monitory bezprzewodowe zapewniają dużą wygodę nie tylko choremu, ale i personelowi medycznemu. Umożliwiają bowiem większą swobodę ruchu i mają zastosowanie w miejscach, gdzie istnieje potrzeba większej mobilności – na oddziałach intensywnej terapii, na salach operacyjnych i w transporcie. Co więcej, bezprzewodowa technologia pozwala uniknąć zaplątania kabli – zmniejsza więc ryzyko przypadkowego ich odłączenia np. przez personel medyczny.

Co więcej, niektóre monitory wyposażone są w zautomatyzowany system wczesnego ostrzegania. Jest on nieoceniony w pracy lekarzy, ponieważ pozwala na wykrycie nawet najmniejszych oznak pogorszenia stanu pacjenta. Szeroki wybór monitorów medycznych jest dostępny na stronie producenta – Philips Health: www.philips.pl/healthcare/resources/landing/intellivue-x3

Monitor medyczny do noszenia pozwala na większą swobodę ruchu pacjenta bez konieczności jego unieruchamiania. Dzięki aparatowi, nawet poruszając się po oddziale, pacjent ma zapewniony stały nadzór i dokumentowanie jego funkcji życiowych. To niezwykle istotne. Posiadając bowiem pełny i dokładny obraz stanu pacjenta, lekarz może postawić odpowiednią diagnozę i wdrożyć stosowną terapię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *