Bielizna damska – czy wiesz, jak o nią dbać?

Jak prać delikatną damską bieliznę, by na długo zachowała swój kształt, kolor i magiczne właściwości?

 

Dziś żadnej kobiety chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne jest dobranie odpowiedniej bielizny. Jednak nawet najpiękniejszy, najseksowniejszy i najdroższy komplet nie będzie odpowiednio się prezentować, jeżeli nie zadbamy o jego pielęgnację. Elegancka bielizna wymaga po prostu dobrego traktowania.

Najważniejszy jest sposób, w jaki pierzemy bieliznę. Ekskluzywna bielizna damska wykonywana jest z drogocennych i delikatnych materiałów, nierzadko ozdobiona jest ponadto subtelnymi koronkami, wstążeczkami czy innymi dodatkami, które nadają jej pięknego i zmysłowego wyglądu. Dla takiej bielizny kontakt z pralką może okazać się bardzo nieprzyjemny. Cienkie, delikatne materiały nie lubią szorowania o siebie, zbyt wysoka temperatura może prowadzić do odbarwienia tkanin, a suszenie w bębnie pralki to już zdecydowanie funkcja, z której powinniśmy zrezygnować.

Jak prać bieliznę?

Jak wobec tego dbać o czystość bielizny? Najlepiej jest prać ją ręcznie, w temperaturze nie wyższej niż podana na metce przez producenta. Żeby uniknąć tarcia materiału o materiał, po prostu wkładamy bieliznę do miski z ciepłą wodą i płytkami mydlanymi lub specjalnym delikatnym płynem do mycia ręcznego. Pozostawiam tam na 20 – 30 minut, następnie płuczemy w ciepłej, a potem w zimnej wodzie.

Jeżeli z jakiegoś powodu nasza bielizna damska jednak musi trafić do pralki, wybieramy możliwie najdelikatniejszy program. Rozsądnie będzie, jeżeli biustonosze włożymy do specjalnych woreczków – dzięki temu chronimy nie tylko nasze staniki, ale również pralkę i inne ubrania. Metalowe zapinki stanika mogłyby się bowiem wplątać w inne rzeczy albo porysować wnętrze bębna pralki. Na zniszczenia najbardziej podatne są biustonosze push up – te pierzmy ze specjalnymi kulkami, które zapobiegną odkształcaniu się miseczek.

Dbaj o swoją bieliznę

Po praniu nie można zapomnieć o odpowiednim przechowywaniu. Nawet najdelikatniej wyprany stanik typu push up zdefasonuje się wciśnięty gdzieś w szufladzie z bielizną. Dlatego schowajmy go z piłeczkami wypełniającymi miseczki w środku, aby mieć pewność, że inne ubrania nie uszkodzą jego kształtu.

Oczywiście, tylko bielizna damska wysokiej jakości – jak ta dostępna w sklepie internetowym Nevershy.pl – zachowa swój wygląd nawet po wielu praniach. Tańsze podróbki, choć mogą wyglądać podobnie (szczególnie na ekranie komputera) już po pierwszym praniu stracą swój ładny wygląd i zdefasonują się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *