Blanka Lipińska – kim jest jedna z najchętniej wybieranych autorek?

365 dni”, „Ten dzień” i „Kolejne 365 dni” to powieści, które szturmem zdobyły listy bestsellerów. Praktycznie nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby tych książek. No ale kim właściwie jest ich autorka? Co warto o niej wiedzieć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Od wizażystki do poczytnej pisarki

 

Autorka bestsellerowej powieści „Kolejne 365 dni” – https://matfel.pl/product-pol-452604-Kolejne-365-dni-Blanka-Lipinska.html, urodziła się w 1985 r. W tym roku skończy zatem 37 lat. Początkowo swojej kariery nie wiązała wcale z pisaniem. Po maturze ukończyła bowiem studium kosmetyczne i została wizażystką. Potem przeprowadziła się do Warszawy i zatrudniła w branży hotelarskiej jako specjalistka i menedżerka do spraw sprzedaży i marketingu. Po kilku latach dołączyła natomiast do federacji KSW, gdzie odpowiadała za rekrutację i szkolenie tak zwanych „ring girls”, czyli kobiet wchodzących na ring i zapowiadających kolejne rundy. Przez pewien czas współpracowała także z kontrowersyjnymi, sopockimi klubami nocnymi. Co zatem spowodowało, że nagle zajęła się pisaniem i powstały książki „365 dni”, „Ten dzień” i „Kolejne 365 dni”?

Galopująca kariera medialna

 

Sama autorka przyznała w jednym z wywiadów, że inspiracją do napisania przez nią książek było jej „niesatysfakcjonujące życie seksualne z ówczesnym partnerem”. Oczywiście tym oświadczeniem wywołała burzę w mediach i jednocześnie przyciągnęła jeszcze więcej czytelników. Pierwszymi odbiorcami jej książek były natomiast przyjaciółki. Przyjęły je entuzjastycznie, dlatego Blanka Lipińska zdecydowała się na publikację. Pierwsza powieść – „365 dni” – została wydana w 2018 roku. Bardzo szybko stała się bestsellerem i jej nakład osiągnął poziom 500 tysięcy egzemplarzy. Jeszcze w tym samym roku do księgarń trafiła druga część serii „Ten dzień”, a w 2019 roku opublikowano „Kolejne 365 dni”.

Blankę można kochać lub nienawidzić

 

Dzisiaj Blanka Lipińska ma swoje wierne grono fanów. Jednocześnie jej twórczość wywołuje wiele kontrowersji. Krytycy zarzucają jej zbyt odważne sceny erotyczne. Kwestionowany jest także używany przez nią sposób promocji. Blanka Lipińska wzięła bowiem udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do miesięcznika „CKM”, w której zasłaniała miejsca intymne egzemplarzami swoich powieści. Tak czy inaczej jednak Blanka Lipińska to gorące nazwisko w świecie show biznesu. Jej książki doczekały się nawet ekranizacji. Film „365 dni” miał premierę 7 lutego 2020 r. i tylko w ciągu pierwszych trzech tygodni obejrzało go 1,5 miliona osób. Trwają także pracę nad ekranizacją pozostałych części, czyli „Ten dzień” i „Kolejne 365 dni”. Ich premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *