Bletki, owijki, czym się różnią?

Aby przygotować samodzielnie wykonanego skręta albo jointa konieczne będzie posiadanie w zanadrzu bletek lub owijek. Oba warianty są ogólnodostępne, dzięki czemu bardzo łatwo można dostać wszystko potrzebne do kręcenia. Bletki różnią się od owijek pewnymi aspektami, które definiują odpowiedni sposób ich wykorzystania oraz mogą nawet mieć różne właściwości. W artykule przybliżamy ten temat!

Bletki czy owijki – które wybrać?

Skręty, jointy oraz zwykłe papierosy mogą być robione za pomocą bletek i owijek. Obecnie każdy może swobodnie kupić różnorodne produkty do owijania papierosów. Są one dostępne zarówno w zwykłych kioskach, jak i profesjonalnych sklepach. Nie każdy jednak wie, jaka jest różnica między tymi produktami. Zwykle owijki polecane są dla bardziej zaawansowanych palaczy, którzy wiedzą już, w jaki sposób należy skręcać papierosy, czy jointy. Oba warianty można kupić w różnych wielkościach i pojemnościach, co pozwala na robienie skrętów różnych rozmiarów.

Każdy, kto zagłębi się w samodzielne kręcenie papierosów szybko znajdzie swój ulubiony rodzaj owijek czy bletek, takich jak np. https://shishasklep.pl/pol_m_Bongo_Bibulki_Bletki-2654.html. Można je kupić w stacjonarnych sklepach tytoniowych oraz w sklepach internetowych, które zajmują się działalnością związaną z wyrobami tytoniowymi. Wystarczy dokładnie zapoznać się z opisem produktu, aby wiedzieć, który model będzie odpowiedni dla siebie.

Owijki konopne – co to takiego?

Jednym z wysoko cenionych rodzajów owijek są warianty konopne. Sama nazwa wskazuje – owijki konopne wytworzone są z liści konopi. Jest to całkowicie naturalny materiał do skręcania. Zwykle można kupić go w kształcie stożka, dzięki czemu po nabraniu wprawy skręcanie przy jego pomocy będzie znacznie wygodniejsze i szybsze niż możliwości, jakie oferują bletki. Dodatkowo owijki konopne spalają się bardzo powoli, przez co susz nie marnuje się, a proces palenia znacznie się wydłuża. Dzięki temu palacz może dłużej delektować się smakiem tytoniu.

Owijka konopna w porównaniu do bletki jest sklejana nie na stronie z klejem, tylko na nachodzących na siebie krawędziach. Należy poczekać, aż dokładnie wyschnie, ponieważ w przeciwnym razie papieros może się nie udać. Owijki konopne dostępne są również w wersji stożków, które zakończone są ustnikiem filtrującym tytoń i znacznie ułatwiającym proces palenia. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w wybraniu odpowiedniego produktu dla siebie! Warto pamiętać, że nie ma uniwersalnego rozwiązania i za każdym razem należy indywidualnie podejść do zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *