Botoks na włosy – co to jest i dla kogo?

Zabiegi związane z botoksem nie dziwią nikogo. Z pewnością nie, jeśli chodzi o wykorzystanie botoksu podczas redukcji zmarszczek twarzy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje tez botoks na włosy. Przy jego pomocy można odbudować strukturę włosów, a jednocześnie zapewnić im większą wytrzymałość i blask. Czym jest zatem botoks na włosy?

Kiedy warto wykonać zabieg botoksu na włosy?

Jednym z bardziej intensywnych okresów dla skóry głowy, a przede wszystkim włosów jest lato. Wszystko przez wysokie temperatury, jak też intensywne słońce, które powoduje blaknięcie koloru włosów. Oczywiście, można stosować odżywki, a nawet umówić się na farbowanie. Jednak zimą, gdy przeglądamy się w lustrze, włosy tracą to coś. Zdają się trochę bardziej oklapnięte (jakby bez chęci do życia?) i pozbawione blasku. Można powiedzieć, że doskonale wpisują się w aurę jesienno-zimową. Ale przecież chyba nikt nie chce, żeby włosy wyglądały jak chore na depresję. W jaki sposób można przywrócić im blask, a także wzmocnić ich strukturę, tak, by były piękne i mocne? Fryzjerska porada brzmi – botoks na włosy.

Botoks na włosy – kto wykonuje?

W przeciwieństwie do botoksu skóry twarzy, zabiegu, który wykonuje wyłącznie lekarz medycyny estetycznej, botoks na włosy jest zabiegiem nieinwazyjnym. Jego głównym celem jest poprawienie kondycji włosów poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu. W tym przypadku jednak nie jest to ten sam botoks, czyli toksyny botulinowe. Odpowiadają one za kurczenie się tkanek, a zatem ich wygładzeniu. Botoks na włosy, który wykorzystuje fryzjer do tej czynności, oparty jest na kwasie hialuronowym, kolagenie oraz jagód acai, czy innego przeciwutleniacza. Skoro botoks do włosów to nie botoks do twarzy, dlatego nazywa się w ten sam sposób? W końcu może to trochę mylić. Wspólnym mianownikiem dla obu zabiegów jest przede wszystkim efekt, który uzyskuje się przy pomocy preparatów – a jest nim wygładzenie skóry bądź włosów.

Botoks do włosów – dla kogo?

Z uwagi, iż jest to tak naprawdę zabieg bezinwazyjny i pielęgnacyjny, nie istnieją szczególne przeciwwskazania do jego wykonania. Jak też wyjątkowe zalecenia, które należy spełnić, by kwalifikować się do botoksu na włosy. Tak naprawdę każda osoba, której zależy na mocnych pięknych i odżywionych włosach, może umówić się na spotkanie u fryzjera, w celu wykonania botoxu na włosy. W szczególności jednak jest on wskazany i pomocny osobom, których włosy są w widoczny sposób osłabione i mają tendencję do wypadania. Również włosy zniszczone w związku z częstym farbowaniem, czy stylizacją to odpowiedni moment do tego, by skorzystać z tego regenerującego zabiegu.

Jak wygląda zabieg botoksu włosów w salonie fryzjerskim?

Botoks na włosy to nie tylko preparat, który wzmacnia odżywia i regeneruje włosy, ale też kilka minut relaksu dla Ciebie, podczas których fryzjer zatroszczy się również o skórę głowy. Cała wizyta trwa około 30-40 minut, w trakcie których możesz liczyć na profesjonalne i odprężające mycie głowy.

W pierwszej kolejności należy zastosować szampon regenerujący, aby późniejszy botoks mógł zadziałać w odpowiedni i skuteczny sposób. Gdy włosy są już umyte, fryzjer odsącza je z nadmiaru wody. Następnie może przejść do właściwej części przedstawienia, czyli nakładania botoksu na włosy. W przypadku botoksu na włosy Kosswell sprawa jest prosta – są to dwie zmieszane ze sobą saszetki. Nie ma tu możliwości na pomyłkę, gdyż oba preparaty z aktywnymi składnikami są już gotowe w idealnych proporcjach i należny je tylko połączyć ze sobą. Teraz pozostaje już tylko wygodnie rozsiąść się w fotelu, poprzeglądać magazyny albo pobuszować po internetach, a po 10 minutach botoks na włosy można spłukać. Susząc włosy użyj serum wygładzającego i chroniącego przed wysokimi temperaturami np. Kosswell Ionic Smoother.

Zobacz krok po kroku jak wykonać botoks na włosy

 

Jak długo utrzymuje się efekt botoksu na włosach?

Dużo zależy od czynników indywidualnych, jak tendencje włosów do łamliwości, czy podatność na promienie słoneczne. Ale także stan, w jakim włosy były w momencie zabiegu. Przyjmuje się, że efekt utrzymuje się do około 15 myć. Zabieg botoksu na włosy ma na celu przede wszystkim poprawę kondycji włosów, dlatego warto stosować go regularnie, nawet co kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *