Brylantowa ekstraklasa od ring4you

Prawdziwy pierścionek z brylantem to pamiątka, która nie traci na wartości, a wręcz jej wartość z biegiem czasu rośnie. To coś, co jest symbolem stałości, trwałości i niezmienności w życiu człowieka. Dlatego kojarzymy go z tym, co dla nas jest wieczne i stanowi źródło naszego istnienia, czyli z miłością.

Pierścionek z brylantem jako symbol uczuć

Prawdziwa miłość nie ma ceny, tak samo, jak wartościowy pierścionek z brylantem, który odzwierciedla swoim blaskiem to piękne uczucie między dwojgiem zakochanych ludzi, synem i matką lub matką i córką, a także między innymi bliskimi sobie osobami. Oczywiście im bardziej jest drogocenny, tym świadczy o głębszym uczuciu i więzi wobec obdarowywanej osoby.

Na przykład pierścionek z brylantem pół karata zazwyczaj ukochany daje swojej ukochanej, prosząc ją o rękę. Ten bezcenny dar ma podkreślić jego wielką miłość, a zarazem być trwałą pieczęcią dla ich związku. Z tego też względu jest wyjątkowy pod względem wartości, jak i symboliki, tego jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka.

Czym się wyróżnia prawdziwy brylant

Zakup pierścionka z brylantem nie zawsze gwarantuje, że dostajemy to czego się spodziewaliśmy za tą cenę. Na rynku jest wiele podróbek, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak prawdziwe brylanty i tylko prawdziwy ekspert może się zorientować, że to tylko pięknie wyglądające świecidełko. Zatem łatwo się nabrać, jak nie ma się odpowiedniej wiedzy na temat brylantów.

Prawdziwy brylant posiada swój certyfikat GIA, który jest swego rodzaju metryką tego kamienia. Określa on wielkość, barwę, czystość, szlif, proporcję i symetrię oraz nasycenie barwą niebieską w świetle ultrafioletowym. Brylanty z ekstraklasy odbijają najwięcej światła i na pierwszy rzut oka zwracają na siebie uwagę. Trudno tego nie dostrzec.

Kamienie z najwyższej półki

Firma Diaxor oferuje brylanty z najwyższej półki. Jeżeli pragniesz sprawić ukochanej osobie piękny prezent to wybierz pierścionek z brylantem 0 50 karata. Wysokiej jakości pół karatowy kamień powinien posiadać najpiękniejszą barwę oznaczoną literą D. Czystość brylantu w klasie VVS1 i VVS2, czyli że inkluzje wewnątrz kamienia są praktycznie niedostrzegalne, co stanowi o jego wysokiej wartości.

Parametry odbijania światła (rodzaj szlifu):

Cute Grade- proporcje pomiędzy płaszczyznami a kątami, określone na diagramie, dla diamentu z najwyższej półki oznaczone są jako EXCELLENT.

Polish- jakość wypolerowania płaszczyzn również powinna uzyskać najwyższy stopień, czyli EXCELLENT

Symetria- określa kształt idealny diamentu, czyli pokrywania się płaszczyzn korony, z płaszczyznami podstawy oraz takich zależności krawędzi kątów, które dają idealny kształt diamentu, uważany jako „Hearts and Arrows”.

Nasycenie barwą niebieską w świetle ultrafioletowym powinno być właściwie niezauważalne, czyli mieć stopień none lub faint, czyli lekki lub nikły.

Niezależnie czy kamień ma 0,40 karata, czy jest to pierścionek z brylantem pół karata, wyżej wymienione cechy określają jego wartość i świadczą o pełnej jego autentyczności.

Prawdziwy brylant odpowiednio czysty nie ulegnie uszkodzeniom pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, uszkodzenia mechaniczne itp. Charakteryzuje się niewyobrażalną trwałością i odpornością na zarysowania, niezależnie od jego wielkości. Jego blask nie zgaśnie i przetrwa wieki, ponieważ raz wykonany będzie zadziwiał swoją świetnością kolejne pokolenia, błyszcząc jak w dniu zakupu. Dlatego też prawdziwe diamenty symbolizują w naszym życiu to, co szczere, piękne, trwałe i niezmienne.

Zobacz wyjątkowe pierścionki zaręczynowe z brylantem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *