Jakie buty wybrać na wiosnę?

Wszystko wskazuje na to, że zimy w tym roku już nie będzie. Możemy zapomnieć o kozakach, zmarzniętych dłoniach i ulicznych korkach, pojawiających się wraz z pierwszymi płatkami śniegu. Nadszedł idealny czas na wybór botków, sztybletów i delikatnych półbutów – ulubionych przez kobiety butów na wiosnę.

Jakie buty sprawdzą się wiosną?

Wraz z ociepleniem klimatu, możemy mówić o dwóch porach roku: upalnym lecie oraz długiej wiosno-jesieni. Co nie oznacza, że kolekcja damskiego obuwia powinna się zmniejszyć! Wczesna wiosna to doskonała okazja do noszenia trzewików, kowbojek i botków. Z braku śniegu niegroźne są nam roztopy, zatem bez obaw można nosić buty zamszowe i wykonane z nubuku, w dodatku w jasnych kolorach. Wiosna większości z nas kojarzy się z długimi spacerami i podziwianiem budzącej się do życia przyrody – warto swoją stylizację ożywić zatem obuwiem w wyróżniającym się kolorze. Co nie oznacza, że buty w czarnych odcieniach powinno nosić się wyłącznie jesienią i zimą – to na zawsze pozostanie najbardziej klasyczny kolor obuwia, sprawdzi się w każdej okoliczności. Kiedy słońce zacznie mocniej grzać, warto wybrać delikatne mokasyny lub baleriny w pudrowych barwach. Wiosna to doskonała okazja do rozpoczęcia aktywności sportowej na świeżym powietrzu, dlatego dobrze jest już teraz wybrać półbuty sportowe lub sneakersy – mnogość wzorów i kolorów może spowodować trudności z podjęciem wyboru, która para jest najbardziej dopasowana do oczekiwań.

Jak dobrać obuwie do stylizacji?

Dopasowanie obuwia do wybranej stylizacji jest jednym z elementów charakteryzujących kobiecy styl. To od osobowościowych cech kobiety zależy, czy buty będą dobrane do stroju zgodnie z klasycznymi zasadami, czy będą wyróżnikiem całego stroju. Obuwie powinno być dopasowanie nie tylko do stylizacji, ale i do okazji. Na formalne spotkania najlepiej jest ubrać się zgodnie z obowiązującym protokołem. Jeśli okazja jest luźniejsza, warto pozwolić sobie na oryginalne dodatki w postaci pięknej pary butów. Niezależnie od tego, czy postawimy na stonowaną elegancję, czy na nowoczesną ekstrawagancję, warto wybrać sklep internetowy z butami wykonanymi z wysokiej jakości materiałów, co przełoży się na komfort ich noszenia. Dobrze, kiedy buty w sklepie online są dokładnie opisane, a zdjęcia przedstawiają obuwie w kilku ujęciach. W ten sposób można mieć pewność, że kupuje się produkt sprawdzony i zgodny z obietnicami producenta.

Zakup butów przez internet – zasady

Jeśli planujemy zakupy w sklepie internetowym z obuwiem marki Kulig, warto prawidłowo zmierzyć stopy i dobrać odpowiedni rozmiar buta. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z metody kartki i linijki: w pozycji stojącej należy postawić stopę na kartce, i zaznaczyć na niej miejsca, w których znajduje się duży palec oraz pięta. Odległość pomiędzy tymi miejscami (mierzona w centymetrach) będzie oznaczała długość stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *