Camping z maluchem – o co warto zadbać?

Podczas organizowania wyjazdu campingowego z rodziną, każdy rodzic szczególną troską otacza swoje pociechy. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem oprócz wielu wspaniałych przygód, w trakcie takiej wyprawy zdarzają się czasem niestety również nieprzyjemne niespodzianki. Jak ich uniknąć?

 

Plan, plan i jeszcze raz plan

Organizując wyjazd campingowym z naszymi dziećmi warto dokładnie zaplanować, w jakie miejsce zamierzamy się udać. Nie chodzi tu jedynie bynajmniej o wybranie dokładnej lokalizacji,ale również – dodatkowych atrakcji w pobliskiej okolicy. Czy w pobliżu naszego obozowiska znajdzie się jezioro, staw, bądź rzeka, w której smyki będą miały okazję pochlupać się w upalne dni? A może okolica umożliwia wyprawę w las, tropem dzikiej przyrody oraz śladami książkowych bohaterów? Niezależnie, jakie ciekawe miejsca będą leżeć w pobliżu – pociecha z pewnością będzie się nimi cieszyć i poprzez aktywny wypoczynek doceni starania związane z Twoim wyborem.
Kolejną istotną kwestią, która powinna zostać przemyślana jeszcze przed wyruszeniem w drogę jest dobór odpowiedniego asortymentu campingowego. Prowiant, apteczka pierwszej pomocy, ubiór adekwatny do wybranego miejsca oraz pogody – to tylko część z listy oczywistości. Często jednak zdarza nam się zapominać o detalach, które z perspektywy naszych malców są jednak niezwykle istotne. Co możemy do nich zaliczyć? Będzie to na przykład z pewnością specyfik, bądź sprawdzona metoda służąca odstraszaniu komarów, np:
“Od domowych sposobów polegających na posmarowaniu skóry olejkami eterycznymi (np. olejkiem waniliowym), … po specjalne preparaty o właściwościach odstraszających (dostępne w płynie lub w spray’u). W sklepach znajdziemy też opaski i plastry z olejkami eterycznymi, które również skutecznie odstraszają komary.” *
Także specjalne kremiki do opalania (warto tu zwrócić uwagę na pieczołowity ich dobór, jako iż skóra dziecka jest zdecydowanie delikatniejsza od naszej), czy też choćby środki uśmierzające “ukąszenia” pokrzywy. To tylko przykład kilku przedmiotów z długiej listy przyborów, o których niestety często zdarza się nam zapomnieć, a nie występują standardowo w naszych apteczkach.

Świetny pomysł na rodzinny wyjazd

Podczas planowanego, dłuższego wyjazdu warto również zapoznać się z prognozami pogody. Częstym błędem jest pakowanie się na camping bez uprzedniego, skrupulatnego sprawdzenia warunków pogodowych. O ile dla organizmu osoby dorosłej przeciętne wahania temperatur nie stanowią z reguły większego problemu, w przypadku naszych maluchów mogą się niestety zakończyć przeziębieniem lub cięższymi chorobami związanymi z nadwyrężeniem słabego jeszcze układu odpornościowego. Istotna w takim przypadku jest zwłaszcza dobowa amplituda temperatury. W związku z często nietrafnymi prognozami pogody warto także zaopatrzyć się w jakikolwiek środek dostępu do informacji, jak choćby radio, by na bieżąco śledzić aktualne zmiany.

depositphotos_17614837_m-2015


Potrzeby podstawowe

Podczas dobierania miejsca naszego campingu warto pamiętać o zastanowieniu się, w jaki sposób rozwiązana zostanie kwestia toalety. Czy mamy zamiar chodzić z naszą pociechą do pobliskiego lasu, a może będzie ona korzystać z publicznie dostępnego węzła sanitarnego? Nad tym pytaniem należy zastanowić się bardzo uważnie, jako iż powszechnie dostępne miejsca mają skłonność do gromadzenia wielu groźnych bakterii oraz wirusów, przodują w tym zaś zwłaszcza ubikacje. Nie należą one również z reguły do szczególnie zadbanych, dlatego też przed wyjazdem powinniśmy się dowiedzieć, jak będzie to wyglądać w przypadku obranego przez nas punktu wypoczynkowego. Ze swojej strony doradzamy, by dzieci korzystały jednak z nocniczka (zwłaszcza w przypadku maluchów), bądź tak dobrze znanej wszystkim doświadczonym campingowiczom “toalety pod chmurką”.


Na zakończenie

Wszystkich wspomnianych powyżej rad nie można traktować jako kompletnego kompendium wiedzy campingowowania z maluchem, a raczej jedynie jako wskazówki dotyczące tego typu wypoczynku z naszymi pociechami. Mamy nadzieję, że uświadomiły Ci one, które z podstawowych spraw należy wziąć przede wszystkim pod uwagę w trakcie organizowania takiej wyprawy. A Wy – jak sądzicie – co jeszcze należałoby dodać do tej listy?

 

* Źródło: cytat pochodzi z artykułu umieszczonego na blogu apteki Nowa farmacja

Jeden komentarz

  1. Myśląc Camping mam w myślach kultowe wycieczki na łono natury z Amerykańskich filmów. a taks szczerze to takie eskapady mają same plusy: pozwalają być z najbliższymi, dystansują od nowych technologii, pozwalają cieszyć się naturą itp itp
    POLECAM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *