Ciekawe możliwość pracy z domu dla zapracowanej kobiety

Obecny model rodziny, związku partnerskiego oraz równouprawnienie kobiet sprawiło, iż kobiety zajmują nie rzadko wysokie stanowiska w firmach, pracują na równi z mężczyznami i ciężko jest znaleźć zawód, który dedykowany jest wyłącznie dla panów. Co za tym idzie kobiety są podmiotami na rynku pracy, również pracodawcami. Mimo wszystko nie jest tak kolorowo, jakby kobiety tego oczekiwały, bowiem kobiety nie tylko w Polsce zarabiają mniej niżeli mężczyźni, co więcej często kobiet nie traktuje się poważnie. Uprzedzenia względem płci są niwelowane poprzez minimalizacje kontaktu osobistego na rzecz pracy zdalnej i komunikację wyłącznie mailową, czy telefoniczną. Stereotyp sekretarki i sprzedawczyni, księgowej i nauczycielki odchodzi w cień, ustępując miejsca doskonałym kobietom programistkom, architektom, czy inżynierom, wojskowym, policjantkom, jak również tłumaczom, czy finansistkom.

Ciekawe możliwość pracy dla każdej kobiety

W dalszym ciągu pracodawcy zatrudniający personel obsługi klienta, reprezentacyjny preferuje panie, niemniej zaczyna się doceniać kobiety również w pracach uchodzących za typowo męskie. Tym samym zaczynają odgrywać decydującą rolę osiągnięcia i realne umiejętności, nie zaś płeć. Optymalnym rozwiązaniem dla kobiety jest praca z domu, jak również praca na część etatu. Dzięki możliwości pracy w domu kobieta może ć się spełniona, potrzebna. Co prawda nie jest to wyjście do ludzi, to jednak wiele prac zdalnych opiera się na współpracy i kontakcie z innymi, na poświeceniu uwagi czemuś innemu niżeli tylko sprzątanie, gotowanie czy pieluszki. Oderwanie się od codzienności, nie rzadko przytłaczającej jest kobietom bardzo potrzebne. Zwłaszcza kiedy do czasu narodzin dziecka, czy wyjścia za mąż kobieta była aktywna, towarzyska i pracowała zawodowo. Co więcej pracując online można zdobyć wiele doświadczeń zawodowych umożliwiających nie tylko nie wypaść z rynku ale i na niego wrócić, czy też awansować. Kariera zawodowa online również nie jest wykluczona.

Kobiety ze swej natury poświęcają dużą ilość czasu rodzinie, prowadzeniu domu, wychowaniu dzieci, co za tym idzie ciężko jest im wkomponować w swój dość aktywny tryb życia pracę zawodową. Nie znaczy to jednak, iż nie mają swoich marzeń, ambicji i potrzeb. Wiele pań cierpi z powodu braku pracy, nie tylko zawodowej, ale jakiejkolwiek, która dawały bym niezależność finansową. Części kobiet zależy przede wszystkim na rozwoju, samorealizacji, są i takie panie, które na pierwszym miejscu stawiają karierę. Bez względu na powody, z jakich chcemy poszukać dla siebie pracy rynek nie jest zbyt hojny. Kobieta w wielu przedsiębiorstwach jest przekreślana już na starcie. Mimo iż zgodnie z prawem nie wolno pracodawcy dyskryminować płci pięknej, to zwyczajowo jest to popularne zagranie. Najczęstsza przeszkodą w znalezieniu pracy jest brak pełnej dyspozycyjności i elastyczności, gotowości do poświęceń dobra rodziny na rzecz przedsiębiorstwa, pracodawcy. Problemem jest też kwestia organizacji pracy, niestety trudno jest nauczyć się łączyć pracę z rodziną, tak aby ani kariera, ani rodzina nie ucierpiały. Wiele w tej kwestii zależy od charakteru pracy, co za tym idzie szereg pań na pewnym etapie życia, zwłaszcza po kilku latach spędzonych na wychowawczym decyduje się przekwalifikować. Najczęściej powodem jest nieumiejętność znalezienia pracy w swoim zawodzie po dużej przerwie, utrata uprawnień wykonywania zawodu lub brak możliwości pogodzenia dotychczasowej pracy z obecną sytuacją rodzinną.

Praca w domu

To świetna okazja do zmiany zawodu na bardziej atrakcyjny, bliższy zainteresowaniom, popłatny itd. myśląc o pracy w domu można lepiej wybrać. Potrzeba łączenia ogniska domowego z pracą powoduje że nie możemy być oddanymi pracownikami, a to poważny minus w oczach pracodawcy. Pod tym względem wiele zmienia system elastycznego czasu pracy, praca na niepełny etat, jednakże w Polsce ten model zatrudnienia wciąż jest mało powszechny. Najłatwiej zorganizować prace w domu jest kobietom przedsiębiorczym, które decydują się na prace na własny rachunek. Wówczas pracą w domu mogą być usługi kosmetyczne, fryzjerskie, doradcze, krawieckie, jak i wiele innych również z dojazdem do klienta. Praca tego typu umożliwia elastyczność grafiku zajęć, ale w czasach wysokich opłat na rzecz ZUS, US nie jest na nią stać każdej pani domu. O wiele bardziej pożądanym jest praca na umowę zlecenie, dzieło, czy też w ramach umowy o pracę. Poza byciem konsultantką firm kosmetycznych, ubezpieczeniowych i handlowcem parabanków istnieje wiele zajęć, jakie wykonać można przez internet, nie wychodząc z domu. Z opcji tej korzystają osoby zatrudnione w marketingu szeptanym, redaktorzy, korektorzy, copywriterzy itd.

Wraz z ewolucją potrzeb, zmienia się także rynek ofert pracy ewoluując w kierunku pracy zdalnej pozwalającej na wykonywanie swoich obowiązków poza siedzibą firmy, na telefon, przez internet, w terenie. Praca zdalna jest doskonałą alternatywą dla klasycznego modelu zatrudnienia nie tylko w przypadku kobiet ale w ogóle.

Niestety, by pracować w domu trzeba mieć też stosowny zawód umożliwiający wykonywanie pracy na odległość. Pomimo tego, że wiele usług, prac przeniesiono do wirtualnego świata internetu, to są też takie zajęcia, które wymagają pracy stacjonarnej. Wbrew pozorom wiele jest zawodów, specjalizacji umożliwiających pracę w domu na pełen etat, jak i na zlecenie. Usługi księgowe, kadrowe, projektowanie witryn, grafiki komputerowej jak również opracowywanie kampanii marketingowych, projektów unijnych i szereg prac umysłowych bez kłopotu można przenieść na grunt pracy zdalnej. De facto do pracy wystarczy posiadać komputer, a nawet tablet i dostęp do internetu. Również w zakresie handlu i obsługi klienta można podejmować pracę konsultanta online, czy też sprzedawcy w sklepie internetowym. Z dnia na dzień przybywa możliwości podjęcia pracy zdalnej w każdej branży. Praca zdalna to także praca dorywcza. Wiele osób szuka okresowo pracy dodatkowej, jak również poza etatem pragnie dorobić do domowego budżetu. Jednym z pomysłów na dorobienie jest udzielanie korepetycji z przedmiotów i wiedzy, w obszarze której czujemy się swobodnie. Obecnie poza stacjonarnymi lekcjami możemy udzielać również korepetycji zdalnych. Poszerza to spektrum możliwości jak i grupę odbiorców, bowiem nie dość że możemy uczyć osoby z drugiego końca kraju, świata, to w dodatku nie musimy tego robić we własnym domu, a całkowicie zdalnie, bo łącząc się przy pomocy komunikatora Skype. To niewątpliwie ciekawa oferta pracy, zwłaszcza iż nie ma znaczenia, czy chcemy uczyć matematyki, angielskiego, czy programowania w języku Java. Skype umożliwia komfortową naukę zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela. Nie musimy posiadać kwalifikacji, ani doświadczenia. Korzystając z platform takich jak preply.com, zobacz stronę Preply możemy konkurować z najlepszymi i znaleźć szereg odbiorców naszych usług. Elastyczny terminarz zajęć, jak również ich intensywność ustalamy wespół z zainteresowanymi. Bez wątpienia jest to idealne rozwiązanie dla kobiet pragnących się spełnić jako nauczycielki, a zarazem kobiety pracujące z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *