Przed przeprowadzeniem zabiegu przedłużania lub zagęszczania rzęs, należy przygotować włoski do aplikacji. Dzięki prawidłowej procedurze, efekty procesu będą zdecydowanie lepsze. Dokładne oczyszczenie rzęs z makijażu i zanieczyszczeń to tylko jeden z etapów. Można wykonać te czynności za pomocą cleanera albo primera. Czym różnią się od siebie oba rodzaje preparatów i który daje skuteczniejszy efekt?
Do czego służy cleaner?
Cleaner to preparat przeznaczony do oczyszczania rzęs i usuwania z nich substancji oleistych. W skład produktu wchodzi zazwyczaj woda, alkohol i dodatkowe produkty. Zadaniem tego drugiego jest odkażenie czyszczonych włosków, a także stworzenie warstwy, która pozwoli odparować wodzie. Dzięki temu po zastosowaniu cleanera takiego jak Monica Zet, włoski są suche i gotowe do zabiegu.
W skład preparatu wchodzi też AA, czyli kwas arachidonowy. W kosmetologii stanowi substancję zmiękczającą. Dodatkowym składnikiem cleanera jest silane, czyli związki krzemu i wodoru.
Do czego stosuje się primer?
Primer to podkład, który stosuje się po to, aby zwiększyć przyczepność aplikowanych rzęs. Jego zadaniem jest też przyspieszenie wiązania kleju. Preparat tego typu składa się z wody, PVP, etanolu i dodatków opcjonalnych. W niektórych produktach mogą występować również substancje zapachowe.
Woda stanowi bazowy składnik każdego primera. Następnie w składzie można znaleźć PVP, czyli poliwinylopirolidon. Substancja jest bardzo istotna, ponieważ posiada właściwości wiążące. Dzięki niej po przyklejeniu sztucznej rzęsy, cząsteczki preparatu polimeryzują, co w konsekwencji prowadzi do trwałego i spójnego przytwierdzenia włoska.
Dodatkowym składnikiem zawartymi w primerach jest etanol, czyli alkohol. Jego zadaniem jest rozpuszczenie substancji oleistych oraz odkażanie powierzchni, na którą mają zostać przyklejone sztuczne rzęsy.
Który produkt wybrać?
Cleaner jest podstawowym elementem wyposażenia każdej stylistki zajmującej się przedłużaniem rzęs. Produkt zdecydowanie wpływa na przyczepność włosków syntetycznych. Nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale również gwarantuje ochronę przed nadmierną wilgocią podczas wykonywania zabiegu.
Z kolei primer stanowi produkt opcjonalny, który w niektórych przypadkach może też okazać się niepotrzebny. Preparat tego typu nie służy odtłuszczaniu. Jego zadaniem jest przyspieszenie polimeryzacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by posiadać oba rodzaje produktów w swojej ofercie.
Cleaner i primer to akcesoria przydatne w niejednym zabiegu. W związku z tym, warto zdecydować się na zakup obu rodzajów preparatów.