Co powinniśmy wiedzieć o masażu tajskim?

Masaż jest jedną z najstarszych metod fizjoterapii. Stosowany był już w starożytności jako zabieg terapeutyczny. Zarówno w Indiach jak i w Chinach skąd się wywodzi uchodzi za najlepszą naturalną metodę leczniczą.

Masaż Tajski

Jednym z rodzajów takiej terapii jest masaż tajski. Jego długa ponad 2500 letnia tradycja zobowiązuje do stwierdzenia, że to nie tylko zabieg terapeutyczny ale jeden ze sposobów relaksacji ciała i duszy. Założeniem masażu tajskiego jest doprowadzenie do uzyskania wewnętrznego spokoju i ukojenie nerwów. Specjalna taktyka wykonywania masażu oddziałuje na wszystkie zmysły, doprowadzając do doznania spokoju i spełnienia.

Masaż tajski jest połączeniem akupresury, ajurwedy i jogi pasywnej. Niektórzy przekornie nazywają masaż tajski jogą dla leniwych. Zadaniem techniki stosowanej przy masażu tajskim jest usunięcie napięcia z mięśni z jednoczesnym ich wzmocnieniem. Podczas prawidłowo wykonanego masażu dochodzi do uelastycznienia ciała i wyzbycia się bólu głowy, pleców, karku czy nóg. Kolejnym atutem masażu tajskiego jest wzmocnienie układu krwionośnego niezbędnego do prawidłowej pracy serca i normowania ciśnienia, a także wzmocnienie układu limfatycznego odpowiadającego za utrzymanie prawidłowej odporności organizmu.

Najlepsze masaże

Masaż tajski jest cenioną metodą leczniczą, w której dochodzi do relaksacji całego ciała, wyzbywając się niepotrzebnej, złej energii. W trakcie zabiegu uwalniane są niepotrzebne myśli, a odpowiednia oprawa pomaga oddać się doznaniom zastosowanej techniki. Ten rodzaj zabiegów polecany jest przede wszystkim osobom, które prowadzą mniej aktywny sposób życia, szczególnie pracownikom, w której obowiązki odbywają się w trybie siedzącym, takim jak np. kierowcy czy pracownicy biurowi). W trakcie masażu osoba masowana pozostaje w mało skrępowanym ubraniu by czuć się komfortowo i swobodnie podczas zabiegu. Salony masażu, które dbają o swój prestiż oferują swoim klientom odpowiednie przebranie dbając o dobre samopoczucie gościa. Masażysta za pomocą ruchów swojego ciała z użyciem dłoni, łokci, przedramion czy też stóp stosuje uciskowo – rozciągające techniki. Sprawne ruchy palców pozwalają na rozprężenie napiętych partii ciała prowadząc do relaksacji i ukojenia. Rytmiczne uciskanie odpowiednich części ciała współgra z ukojeniem nerwów i pozwala na wyzbycie się dręczących myśli.

tajski-masaz Jedną z wielu zalet masażu tajskiego jest poprawa jakości snu oraz sposobów udanej relaksacji organizmu. Wyzbycie się dręczącego ucisku i usunięcie napięcia z mięśni pomaga na bardziej efektywne spędzanie czasu bez męczącego bólu czy dyskomfortu. By móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw masażu tajskiego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Tradycyjny masaż tajski polega na balansowaniu pomiędzy doznaniami bólu i przyjemności. Przeplatanie relaksacyjnych, delikatnych dotyków, połączone jest z mocnymi i energicznymi ruchami, które mogą być nieprzyjemne, aczkolwiek skutecznie niwelują napięcie. Specjaliści od tej techniki relaksacyjnej uważają, że człowiek, który doświadcza dużo bólu w trakcie masażu obciążony jest w codziennym życiu ogromnym stresem i napięciem. W trakcie zabiegu niezbędne jest prawidłowe oddychanie.

Gdzie szukać masażysty?

Wiadome jest, że każdy człowiek posiada inną granicę bólu, o wszystkich dolegliwościach należy wspomnieć masażyście, jednak warto spróbować wczuć się w sprawne ruchy specjalisty i próbować oddychać w rytm ruchów na naszym ciele. Mimo bólu i dyskomfortu dochodzi do niebywałego odprężenia ciała i zniwelowaniu niepotrzebnego napięcia mięśni.

Studio May Thai Massage z Krakowa oferuje masaż tajski, który jest wiernym odtworzeniem masaży praktykowanych w Tajlandii.

3 komentarze

  1. przede wszystkim masaż działa TYLKO jeżeli jest systematyczny! Jednorazowe wyjście na masaż może i przyjemne ale kompletnie nic nam nie da!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *