Co to jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to innowacyjne narzędzie w dziedzinie stomatologii, które odzwierciedla obraz jamy ustnej pacjenta w formie cyfrowej. Zapewnia on komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjentom, a lekarzowi bezbłędne efekty pracy.

Co to jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to narzędzie, które umożliwia pobranie wirtualnego wycisku bez użycia masy wyciskowej. Dzięki temu, dentysta otrzymuje model uzębienia 3D. Skaner to niewielkie urządzenie, które stomatolog przesuwa delikatnie po uzębieniu pacjenta. Podczas skanowania, urządzenie sczytuje informacje o skanowanej strukturze, które wyświetla się na monitorze w postaci kolorowego obrazu 3D. Stomatolog ma możliwość skanować dowolne miejsce łuku zębowego, może je przerwać, a także wrócić do miejsc już skanowanych, jeśli nie zadowala go jakość. Ta innowacyjna metoda w przeciwieństwie do innych metod, daje obraz w czasie rzeczywistym. To nowatorskie rozwiązanie sprawia, że otrzymane skany pozostają w archiwum komputera lub w chmurze. Pozwala to na korzystanie z nich w przyszłości, a także do odtworzenia jamy ustnej, gdy zostały zniszczone tkanki przez chorobę czy zabiegi.

Zalety skanera wewnątrzustnego:

  • eliminuje ewentualne błędy popełniane przez człowieka
  • daje pacjentom poczucie komfortu
  • pozwala uzyskać obraz jamy ustnej w czasie rzeczywistym w technologii 3D
  • krótszy proces leczenia
  • bezpieczeństwo leczenia protetycznego 

Gdzie wykorzystywany jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzsnty ma szerkie zastosowanie. Stosuje się go w:

-Implantologii

Skaner wewnątrzustny wykorzystywany jest w implantologii, aby stomatolog mógł mieć pełny obraz warunków anatomicznych pacjenta. Wirtualny wycisk pozwala zwiększyć precyzję planowania leczenia.

-Ortodoncji

Skaner wewnątrzusnty ma zastosowanie w ortodoncji. Wirtualny model diagnostyczny pozwala lekarzowi szybciej i z większą dokładnością przeanalizować stan uzębienia pacjenta. Umożliwia on również zaplanowanie procedury prostowania zębów.

-Protetyce

Skaner wewnątrzustny wykorzystuje się również w protetyce. Przy planowaniu wykonania uzupełnień protetycznych, czyli koron i licówek, skaner 3D zastępuje tradycyjny wycisk. Daje on możliwość większej precyzji, a samo leczenie prowadzone jest w mniej inwazyjny sposób. 

Klonowanie uśmiechu za pomocą skanera wewnątrzustnego

Skaner wewnątrzustny stosuje się \również w celu klonowania uśmiechu. Ta usługa pozwala na odtworzeniu uzębienia w przypadku urazu lub utraty zębów w wyniku choroby bez wychodzenia z domu, dzięki możliwości tworzenia obrazu i przechowywania go w komputerze lub chmurze. Pacjent, który jest zainteresowany klonowaniem uśmiechu, musi skontaktować się z gabinetem stomatologicznym, w którym wykonywał skan i poprosić o pracę. Skan jam

Skaner wewnątrzustny umożliwia tworzenie cyfrowej kopii zębów. Pozwala to na szybkie i dokładne odtworzenie uzębienie w przypadku urazu lub utraty zębów w wyniku choroby. 

Skaner poprzez rejestrację serii ciągłych obrazów i możliwości ich przechowywania w komputerze lub chmurze.

Artykuł powstał we współpracy z Dentysta.eu – Implanty Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *