Co warto wiedzieć przed wykonaniem makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny brwi, powiek i ust cieszy się stale rosnącą popularnością. Coraz więcej kobiet docenia zalety mikropigmentacji i decyduje się na wykonanie trwałego makijażu, który utrzymuje się nawet przez kilka lat. Należy jednak podkreślić, że wiele z nas wciąż jeszcze ma poważne wątpliwości w tej kwestii. Jeżeli Ty także zaliczasz się do tej grupy, poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat makijażu permanentnego, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu.

Każda z nas chce wyglądać pięknie i ponętnie, ale nie wszystkie mamy czas, by każdego ranka wykonywać makijaż. W tym miejscu z pomocą przychodzi zabieg mikropigmentacji. Wykonany profesjonalnie makijaż permanentny ust, powiek czy brwi prezentuje się wyjątkowo subtelnie i naturalnie, ale w widoczny sposób podkreśla walory urody i maskuje drobne niedoskonałości. Zanim odwiedzisz gabinet medycyny estetycznej Poznań i zdecydujesz się na zabieg mikropigmentacji, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Makijaż permanentny nie utrzymuje się przez całe życie

Mikropigmentacja ma wiele wspólnego z tradycyjnym tatuażem. Warto jednak wiedzieć, że mimo ewidentnych podobieństw (w obu przypadkach pigment jest wprowadzany pod skórę przy pomocy specjalnej igły), rezultaty obu zabiegów są zupełnie inne. O ile tatuaż rzeczywiście pozostaje na skórze przez całe życie, to makijaż permanentny znika po kilku latach. Wynika to z faktu, że w tym przypadku substancja barwiąca wprowadzana jest znacznie płycej, a sam pigment ma naturalną tendencję do blaknięcia.

Makijaż permanentny można usunąć

Obawiasz się, że po pewnym czasie możesz znudzić się kolorem pigmentu? To żaden problem, bo makijaż permanentny można usunąć, bez względu na to, na którym obszarze twarzy został wykonany. Gabinety wyspecjalizowane w dziedzinie medycyny estetycznej oferują usługę laserowego usuwania makijażu. Ta technika jest niezwykle skuteczna i stwarza tylko nieznaczne skutki uboczne, które szybko ustępują.

Nie każda kobieta może nosić makijaż permanentny

Warto wiedzieć, że mikropigmentacja jest zabiegiem inwazyjnym, którego efekty utrzymują się przez długi czas. Z tego względu, nie może być wykonana w każdych okolicznościach. Istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają możliwość noszenia makijażu permanentnego. Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej zawsze informują o tym fakcie. O ewentualnych przeciwwskazaniach można przeczytać tutaj: https://aurapoznan.pl/makijaz-permanentny-brwi/.

Wykonaniem makijażu permanentnego może zająć się wyłącznie kompetentny specjalista

Skoro mowa o profesjonalizmie, należy podkreślić, że zabieg mikropigmentacji może być wykonany wyłącznie w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej lub salonie kosmetycznym. Nie warto ufać podejrzanie tanim zabiegom, bo za ceną znacznie niższą od rynkowej zawsze kryje się jakiś haczyk. Szukasz sprawdzonego gabinetu, który wykona dla Ciebie piękny makijaż permanentny? Polecamy salon Aura, z którego ofertą można zapoznać się na stronie https://aurapoznan.pl/.

Wykonanie makijażu permanentnego nie boli

Wprowadzanie igły pod skórę słusznie kojarzy się z uczuciem bólu. Warto jednak wiedzieć, że uczuciu towarzyszącemu zabiegowi mikropigmentacji bliżej jest do dyskomfortu. Oczywiście, każda z nas ma indywidualny próg odczuwania bólu, ale bez obaw. Jeżeli nakłuwanie będzie dla Ciebie bolesne, specjalista wykonujący makijaż zastosuje specjalny żel relaksacyjny. Można o tym przeczytać na stronie https://aurapoznan.pl/makijaz-permanentny-ust/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *