Co zabrać z sobą na wakacje

Dzień przed wyjazdem na urlop, podekscytowani nowymi wrażeniami, które są przed nami, zaczynamy robić ostatnie porządki w domu i pakować nasze walizki. To moment, kiedy chaos, a zarazem emocje związane z całą podróżą, nie dają nam spokojnie pomyśleć i logicznie zaplanować naszego bagażu.

Wtedy to siedząc już na lotnisku lub w autokarze zaczynamy myśleć, czego nie wzięliśmy i z przerażeniem stwierdzamy, że nie spakowaliśmy sobie np. piżamy. Zatem jak spokojnie i z optymizmem cieszyć się wypoczynkiem i nie myśleć o tym, co nam brakuje z naszych rzeczy osobistych ? Podpowiemy ci, czego nie możesz zapomnieć wyjeżdżając na ciepły i słoneczny urlop.

Lista jako sposób na zorganizowany system pakowania

Zanim rozpocznie się ten cały zgiełk, związany z pakowaniem walizek, warto wcześniej zastanowić się jakie rzeczy chcemy wziąć na wakacje ze sobą. W tym wypadku nie obędzie się bez listy, będącej swego rodzaju harmonogramem naszych prac przygotowawczych.

Na liście na pierwszym miejscu powinny znaleźć się dokumenty, bez których nie wpuszczą nas nawet na pokład samolotu oraz pieniądze. Warto przy tym zrobić sobie podpunkty, dotyczące niezbędnych dokumentów, które ze sobą powinniście zabrać oraz pieniądze i kart kredytowych. Przy tym przemyśl sposób ich przechowywania. Kartami już możemy płacić bez prowizji w państwach Unii Europejskiej, ale to nie znaczy, że gotówka może się nie przydać. Zdarzają się sytuacje, kiedy płatności terminalem czy blikiem nie będą dostępne i wtedy będzie trzeba wyłożyć pieniądze.

Trzecim ważnym elementem naszego harmonogramu są ubrania i rzeczy osobiste, które powinny znaleźć się w naszej walizce. I tutaj zazwyczaj pojawia się problem, co wziąć ze sobą.

Jakie rzeczy powinnaś wziąć na wakacje

Kobiety zazwyczaj w całym tym ferworze przygotowań mogą zapomnieć o jednej istotnej rzeczy, którą zawsze trzeba wziąć na wakacje, a mianowicie o stroju kąpielowym damskim. Rzeczywiście kilka razy przed wyjazdem, pakując moje dzieci, o mało co nie zapomniałam go spakować do mojej walizki. Kiedy głowa jest zajęta wieloma sprawami, to tak oczywista rzecz może naprawdę wylecieć z pamięci. Więc na pierwszym miejscu swojego harmonogramu, pod punktem ubrania wpisz stój kąpielowy damski.

Przejdźmy teraz do ubrań, które będziemy nosiły na co dzień i od święta na naszym urlopie, spacerując i zwiedzając malownicze oraz ciekawe miejsca. W walizce każdej kobiety powinny się znaleźć sukienki letnie damskie, a przy okazji buty, pasujące do twoich letnich kreacji. Już widzę uśmiech panów na twarzy i tekst pod tytułem: „Mi wystarczy jedna para sandałów na nogi, a ona zaraz spakuje 10 par butów, każde na inną okazję. I gdzie ona to wszystko ma zamiar zmieścić ?”.

No tak kobieca walizka na pewno jest dużo większa niż męska, co prawda może nie aż tyle par butów należy brać ze sobą ale warto pomyśleć o tych, które będą nam pasowały do kilku kreacji naraz, a przy okazji będą wygodne. Jeżeli myślisz o wieczornych wyjściach na plaże lub kolacji przy świecach (nigdy nie wiadomo) to możesz spakować jedną parę szpilek.

Gorące dni na urlopie sprzyjają chodzeniu w wygodnych szortach damskich. Dlatego krótkie spodenki, niezależnie od pogody, zawsze się przydadzą w naszym bagażu obok długich spodni. Zatem nieważne, w które rejony się wybierasz na wakacje, pamiętaj zawsze o szortach. W naszym kraju pogoda bywa zmienna, a za granicą na południu Europy masz gwarantowane słońce, słońce i tylko słońce.
Kapelusze damskie to idealna stylizacja do letnich sukienek damskich, które zarazem chronią przed nadmierny słońcem i nadają swego rodzaju stylu i szyku twojej modowej kreacji na plaży. Wybierając się na wakacje nie możesz zapomnieć o tym elemencie garderoby, dla własnego zdrowia i fantastycznego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *