Czy noszenie zimowej czapki wiosną i latem jest modne?

Moda i trendy nieustannie się zmieniają, nieraz całkowicie zaskakując. Na przykład w tym sezonie prawdziwym hitem jest… noszenie zimowych czapek. Zimowa czapka jest chętnie noszona nawet w lecie. Może się to wydawać szczególnie dziwne, ze względu na temperatury panujące nieraz latem, ale jak się okazuje, może mieć również swoje zalety. Czym zimowa czapka w lecie jest moda? Zobacz, dlaczego warto nosić zimową czapkę latem? Jakie są alternatywy?

Czy zimowa czapka latem jest modna?

Zimowa czapka jest najczęściej dłuższa, wykonana z grubszego materiału, tak by zakrywała głowę i uszy chroniąc przed niskimi temperaturami. Jak się jednak okazuje, pasuje ona do większości stylizacji, zarówno tych eleganckich, jak i codziennych. Dlaczego by więc nie nosić typowej, zimowej czapki latem? Istnieją zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy takiego rozwiązania, zanim się jednak na nie zdecydujemy, warto wybrać odpowiedni rodzaj czapki oraz poznać zalety i wady jej noszenia. 

Zimowa czapka latem – jakie są najważniejsze zalety?

Noszenie nieco grubszej czapki latem ma więcej zalet, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim chroni skórę głowy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Skutecznie chroni również włosy przed nadmierną ekspozycją na słońce i zapobiegając ich wysuszeniu. Co więcej, wełniana czapka jest wyjątkowo stylowa i pasuje do większości stylizacji. Dzięki niej nie ma również potrzeby dokładnego układania włosów, ponieważ w każdym ułożeniu wyglądają one dobrze. W końcu zimowe czapki występują w różnych kolorach oraz kształtach, a także wykonane z różnych materiałów – z pewnością każdy znajdzie idealną dla siebie.

Zimowa czapka latem – słabe strony takiego rozwiązania

Niestety noszenie nieco grubszych czapek latem ma również swoje wady. Przede wszystkim w tego nakryciu głowy może być za gorąco – do tego stopnia, że może nawet dojść do przegrzania oraz groźnych powikłań. Z drugiej strony wszystko zależy od samej czapki oraz warunków panujących na zewnątrz – w optymalnych wiosennych warunkach czapka zimowa jest nawet wskazana, szczególnie jeśli wieje wiatr lub panuje duża wilgotność powietrza. Nietrafionym pomysłem może również okazać się noszenie nakryć głowy wykonanych z syntetycznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Na cieplejsze pory roku polecane są raczej inne rodzaje nakryć głowy – na przykład kapelusz czy popularna czapka z daszkiem.

Na co zwrócić uwagę wybierając idealną czapkę?

Jeśli już zdecydujemy się na noszenie zimowej czapki latem i zimą warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników. Jak wybrać najlepszą czapkę?

  • Grubość – najlepiej jest wybierać nieco cieńsze czapki – dzięki temu zarówno uzyskamy pożądany wygląd, jak i nie będzie zbyt gorąco. Niekiedy można znaleźć czapki wykonane z zaledwie jednej warstwy cienkiej tkaniny – będą one idealne do noszenia zarówno wiosną, jak i wczesnym latem.
  • Materiał – skład czapki również jest bardzo ważny, ponieważ to od niego zależy nasz komfort. Warto wybierać naturalne czapki – najlepsze są całkowicie bawełniane lub lniane tkaniny.
  • Wygląd – jak wiadomo względy estetyczne są już kwestią indywidualną. Wybierając odpowiednią czapkę, warto zwrócić uwagę na kolor oraz krój.

Kompromis między zimową a letnią czapką, czyli czapka złodziejka

Typowa, zimowa czapka zazwyczaj nie jest noszona wiosną czy latem. Niestety może być w niej zwyczajnie za gorąco, szczególnie jeśli zakrywa ona uszy. Na szczęście wyjątkowo modnym rozwiązaniem dla miłośników czapek jest czapka złodziejka. Wyglądem przypomina ona zwykłą czapkę, jednak jest zdecydowanie krótsza tak, że nie zakrywa uszu, jedynie czubek głowy. Doskonale sprawdza się w tak zwanych stylizacjach business casual – może być więc noszona nawet do garnituru i z pewnością będzie oryginalnym dodatkiem na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *