Czy tipsy na paznokciach będą jeszcze modne?

Pamiętasz, jak jeszcze kilka lat temu tipsy były must have każdej stylowej kobiety? Zadbane dłonie bez wątpienia są wizytówką i świadczą o przywiązaniu kobiety do estetyki. Ostatnie lata stały pod znakiem manicure hybrydowego, paznokci żelowych i akrylowych. Co z tipsami? Czy jeszcze kiedykolwiek wrócą do łask?

Kiedyś HIT dzisiaj KIT?

Jeszcze kilka lat temu długie tipsy były znakiem charakterystycznym każdej modnej dziewczyny. Wielkie gwiazdy i zwyczajne dziewczyny z sąsiedztwa – każda nosiła tipsy. Festiwal kolorów, brokatu i wzorów dział się na każdym paznokciu. Wówczas modne, a dziś… Dziś tipsy są synonimem kiczu i braku poczucia stylu. Jaki jest tego powód? Tipsy zwykle były bardzo długie i przepełnione kolorami albo innymi dodatkami. Ich czas przypadł na okres, gdy mocna opalenizna prosto z solarium połączona z utlenionym blondem na głowie i obłędnie długimi tipsami były hitem. Obecnie znacznie bardziej na topie jest elegancki wygląd.

Czy tipsy mają szansę, by wrócić do łask?

Bez zbędnego przedłużania, odpowiedź brzmi – nie. Powodów jest kilka. Zacznijmy od pierwszego i najbardziej oczywistego – tipsy zostały naturalnie wyparte przez znacznie trwalsze metody stylizacji paznokci, a głównie przez manicure hybrydowy. Typowa hybryda bardzo długo utrzymuje się na płytce paznokcia i przy odpowiedniej pielęgnacji praktycznie jej nie niszczy. Wielokrotnie przyklejanie i odklejenie tipsów bardzo negatywnie wpływa na naturalne paznokcie, które stają się cienkie oraz łamliwe. Co więcej, każdorazowy zabieg zakładania tipsów wiąże się z mocnym piłowaniem płytki paznokcia po to, by sztuczny paznokieć pozostał jak najdłużej na swoim miejscu. Gdyby tego było mało, tipsy często spotykają się ze zbyt mocno spiłowaną płytką. W efekcie naturalny paznokieć pozostaje gwałtownie naruszony, czego efektem może być nieodwracalnie pofalowana płytka. 

Drugą wadą tipsów jest fakt, że nie mogą być one stosowane na paznokciach u stóp w przeciwieństwie do np.: hybrydy. 

Tipsy często wiążą się z nieprawidłowymi metodami przyklejania, jak i usuwania. Wiele pań skarży się na obecność bąbli powietrza pod tipsem, przez to w tym miejscu szybko gromadzą się zanieczyszczenia lub woda, co łatwo prowadzi do stanów zapalnych. Usuwanie tipsów oznacza użycie ogromnej ilości mocnego acetonu, a to z pewnością negatywnie oddziałuje na naturalną płytkę paznokcia.

Hybryda, żel czy akryl? Która metoda stylizacji paznokci jest najlepsza?

Paznokcie akrylowe to najtrwalsza metoda przedłużania i stylizacji paznokci. Może być ze spokojem stosowana u osób ze słabą płytką paznokcia. Co więcej, ta metoda pozwala na uzyskanie ciekawych wzorów i form, jednak jej zastosowanie wymaga sporej wiedzy, dlatego powinny być wykonywane tylko przez certyfikowane stylistki paznokci. Dużą zaletą tej metody jest brak używania lampy UV, która niekiedy może być szkodliwa i z pewnością zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry. Tak wykonany manicure utrzymuje się około 3 tygodni.

Paznokcie żelowe, jak sama nazwa wskazuje, są wykonywane przy użyciu specjalnych substancji żelowych. Metoda ta umożliwia zarówno przedłużanie, jak i zachowanie naturalnej długości paznokcia. Cechuje się wysoką trwałością aż do 4 tygodni. Jej wykonanie wymaga użycia lampy UV. Jest to metoda czasochłonna, ale bezpieczna dla paznokci.

Manicure hybrydowy to ostatnimi czasy najbardziej popularna metoda stylizacji paznokci. Cechuje ją wysoka wytrzymałość, szybki czas nałożenia i łatwość usunięcia. Lakier wymaga utwardzenia z użyciem lampy UV. Zdjęcie hybrydy następuje po około 2 – 4 tygodniach od jej nałożenia a dokładniej wtedy, gdy widoczny jest odrost paznokcia. Hybryda jest prostą metodą i coraz więcej pań decyduje się na samodzielne wykonanie w domu. Niektóre gotowe zestawy do wykonywania hybryd dostępne są już od 100 zł. W składzie znajduje się wszystko to, co jest potrzebne do nałożenia, jak i usunięcia manicure w warunkach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *