Czy warto jechać na wakacje poza sezonem ?

0 51

Wielu z nas wymarzony wypoczynek planuje w okresie wakacyjnym. Kiedy słoneczne i przyjemne dni nadają nam wyższych wibracji i pozytywnego spojrzenia na świat, a tym samym nastrajają nas ku przyjemnemu leniuchowaniu i odprężeniu, a nie pracowaniu. Wtedy to zaczynamy myśleć o egzotycznych wakacjach na południu Europy.

Sezon letni to czas, kiedy kurorty zagraniczne przeżywają totalne oblężenie, a ceny pobytów w najbardziej popularnych krainach sięgają zenitu. No cóż, popyt rodzi podaż i z ekonomicznego punktu widzenia wydaje się to dość irracjonalne, pchać się latem na wczasy, kiedy ich wartość znacznie wzrasta. A przecież można mieć to samo poza sezonem i to o połowę w niższej cenie.

Wakacje poza sezonem

Z doświadczenia wiem, że urlop łatwiej dostać poza sezonem letnim. Wtedy to Szef łaskawiej patrzy na to, aby puścić nas na wolne, ponieważ w pracy jest komplet pracowników, więc wie, że nic się nie zawali, jak nas te dwa tygodnie nie będzie.

Ponadto biura turystyczne takie jak Itaka mają dla nas przygotowane oferty hoteli i zorganizowanych  wycieczek turystycznych np. po Europie w bardzo atrakcyjnych cenach. Na południu Europy pomimo jesiennej pory nadal świeci słońce i jest dość ciepło, aby w pełni jeszcze skorzystać z uroków lata. W ofercie Itaka znajdują się fantastyczne okazje Last Minute o wysokim standardzie i porównywalnie znacznie niższej cenie niż latem. Dla szukających kąpieli słonecznych i wodnych proponujemy południe Europy: Greckie wybrzeża Morza Śródziemnego, południowe rejony Hiszpanii oraz północne wybrzeża Afryki: Turcja, Tunezja, Egipt czy Maroko. Jesienną porą w tych miejscach mamy jeszcze piękne słońce, a temperatury ok. 30 st. C.

Dla osób pragnących pozwiedzać najciekawsze zakątki Europy, takie jak Paryż, Londyn, Barcelona czy Wenecja to też dobry moment na jesienną wycieczkę, kiedy to już tabun turystów mamy za sobą, a pogoda sprzyja bardziej spacerom w tych miejscach, niż leżakowaniu na plaży. W tym okresie znajdziecie również Państwo w biurze podróży Itaka atrakcyjne oferty noclegu i wyjazdu do znanych i popularnych miejscach Europy.

Gdzie najlepiej rezerwować wakacje?

Na stronie Itaka.pl znajduje się szeroki wybór ofert wyjazdów turystycznych, dopasowanych do potrzeb każdego, szukającego oferty wakacyjnego poza sezonem. Niezależnie czy spóźniłeś się z rezerwacją wakacji letnich, czy nie mogłeś wziąć urlopu w sezonie lub dziecko ci zachorowało, to jeszcze masz czas na zorganizowanie niezapomnianego wypoczynku dla całej twojej rodziny. W ten sposób zagwarantujesz sobie i twoim bliskim wysoki komfort wypoczynku po bardzo atrakcyjnej cenie.

Leave A Reply

Your email address will not be published.