Czy warto wynająć motorówkę w Trójmieście?

Według wielu turystów Trójmiasto to najlepsze miejsce w Polsce do podróżowania drogą morską. Wynajem motorówki Trójmiasto cieszy się wielkim zainteresowaniem ze względu na wiele atrakcji turystycznych – zarówno wypoczynkowych, jak i historycznych. To świetna alternatywa dla wiecznie zajętych dróg samochodowych i rowerowych. Motorówką szybko można przemieścić się do najlepszych domków wypoczynkowych, hoteli i plaż w całym regionie. To przy okazji świetna przygoda dla całej rodziny. Czy opłaca się wynająć motorówkę w Trójmieście? 

Gdzie można się wybrać motorówką?

Dzięki bardzo szybkiemu poruszaniu się po Zatoce Gdańskiej wynajęcie motorówki trójmiejskiej zdaje się być bardzo opłacalną opcją. Wystarczy zaledwie parę godzin, żeby odwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca i zabytki w regionie. Dobrym pomysłem jest wybranie się na Westerplatte, czyli do bardzo ważnego miejsca historycznego w naszym kraju. Jest ono mocno oddalone od centrów miast, przez co ciężko dostać się tam drogą lądową. Wynajem motorówki Trójmiasto zagwarantuje dotarcie tam w mniej niż godzinę.

Dzięki motorówce można łatwo dostać się na Hel. Tani wynajem na kilka osób spowoduje, że zapłacimy mniej niż za osobny rejs lub za prom, płacąc za każdą osobę z osobna. To świetna podróż dla całej rodziny, dla dzieci świetną przygodą może być fokarium czy najładniejsze plaże w Polsce.

Jaki jest koszt wynajmu motorówek?

Wynajęcie motorówki trójmiejskiej wiąże się z różnym przedziałem cenowym. Można postawić zarówno na luksusowe motorówki z silnikiem Yamaha, jak i budżetowe wersje o mniejszej wygodzie. Te drugie wciąż jednak wiążą się z dużą szybkością i podstawowymi udogodnieniami w trakcie zwiedzania. Motorówkę z przestronnym kokpitem dla 9 osób o długości około 10 metrów wynajmiemy już za niecałe 2000 złotych za dzień. W przeliczeniu na jedną osobę wyjdzie to niecałe 200 złotych.

W przypadku bardziej luksusowych opcji wynajem motorówki Trójmiasto jest znacznie droższy. W pakiecie można otrzymać nawet usługi sternika, który zwiększy bezpieczeństwo podróżników. Obszerne motorówki posiadają nawet miejsca noclegowe, dzięki czemu można spędzać na niej kilka dni. Wielkim atutem luksusowych modeli są silniki zaburtowe np. firmy Yamaha o pojemnościach 3000 centymetrów sześciennych. Dzięki temu można dotrzeć do Westerplatte, na Hel czy innego trójmiejskiego miasta w mniej niż godzinę. Tak szybkie płynięcie i pokonywanie kilometrów to wielka atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Koszt takiej motorówki to około 500 złotych za osobę. Istnieją też modele warte nawet 1000 złotych, ale to opcja dla bogatszych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *