Czy warto wziąć udział w programie Allegro Polecam

Obecnie coraz popularniejsze stają się wszelkie programy afiliacyjne. Jednym z nich jest choćby Allegro Polecam. Program jest chętnie wybierany ze względu na swoje liczne zalety – łatwość obsługi oraz atrakcyjne nagrody. Na czym polega program Allegro Polecam? Jak wziąć w nim udział? Co koniecznie warto wiedzieć na jego temat?

Czym jest Allegro Polecam?

Allegro Polecam to program, który ma zachęcić użytkowników do polecania sobie ofert oraz zakupu produktów. Za udostępnianie ofert w ramach afiliacji na konto można otrzymać nagrody. Korzystanie z programu nie jest skomplikowane, ani nie wymaga specjalistycznej wiedzy – może z niego korzystać każdy, kto spełnił warunki regulaminu.

Kto może wziąć udział w programie i jak do niego dołączyć?

Z Allegro Polecam mogą skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat oraz korzystają ze zwykłego konta w serwisie – z akcji wyłączone są konta Junior i firmowe. Niezbędne jest również posiadanie co najmniej jednej transakcji w historii zakupów. Korzystanie z programu nie będzie możliwe po zmianie statusu konta w trakcje trwania akcji.

Allegro Polecam – jak się dzielić i zdobywać nagrody?

Polecanie produktów w programie Allegro Polecam nie jest trudne – wystarczy jedynie:

  • spełnić warunki regulaminu;
  • stworzyć konto w programie Allegro Polecam – można tego dokonać na stronie https://allegro.pl/programy-lojalnosciowe/allegro-polecam i zaakceptować regulamin;
  • udostępniać oferty poprzez link afiliacyjny – można wygenerować je na stronie produktu, klikając przycisk udostępnij – produkt można polecać za pośrednictwem różnych aplikacji: komunikatorów, poczty elektronicznej, czy na mediach społecznościowych.

Nagroda przydzielana jest wtedy, gdy inny użytkownik Allegro skorzysta z udostępnionego linku i za jego pośrednictwem zakupi dany produkt. Zostanie przyznana również wtedy, gdy klient zdecyduje się na inną ofertę z tej samej kategorii II stopnia.

W jaki sposób naliczane są nagrody?

Nagrody w serwisie naliczane są w ściśle określony sposób. Ich wartość to 20% od prowizji ze sprzedaży towaru, którą ponosi Sprzedający. Przykładowo, jeżeli osoba poleca odkurzacz o wartości 200 złotych, które go prowizja od sprzedaży jest równa 30 złotych – na konto wpłynie 20% z 30, czyli dokładnie 6 złotych.

Warto pamiętać, że nagrody za polecenie naliczane są z 24 h opóźnieniem. Co więcej, najpierw trafiają one do środków niezweryfikowanych, których nie można wypłacić, dopiero następnie po upływie okresu walidacyjnego, jeżeli produkt nie zostanie zwrócony, przekazywana jest do środków gotowych do wypłaty. Nagrody automatycznie przekazywane są na konto bankowe każdego 15 dnia miesiąca, gdy środki na koncie przekroczą 20 złotych.

Zdobywaj więcej nagród w Allegro Polecam – wartość nagród zależy stricte od zaangażowania użytkowników. Na jej wysokość wpływa przede wszystkim liczba wygenerowanych linków, z których zostały zakupione produkty.

Allegro Polecam – podsumowanie – czy warto?

Allegro Polecam jest bardzo ciekawym i prostym w obsłudze programem, który umożliwia zdobywanie atrakcyjnych nagród. Nie jest on pracochłonny, ani nie wymaga żadnej inwestycji czy dodatkowego nakładu środków. Warto pamiętać o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym z tytułu otrzymywanego dochodu – Allegro PIT jest wysyłany zwykle pod koniec roku. Co więcej, z programu zostały wykluczone niektóre kategorie takie, jak choćby motoryzacja czy nieruchomości – szczegółowe informacje odnośnie produktów wyłączonych z akcji można znaleźć w regulaminie.

Autor: Małgorzata Warmuz / redaktor BlogKobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *