Czy warto zapisać się do szkoły rodzenia?

Lęk przed porodem jest naturalny dla każdej kobiety, która spodziewa się dziecka. Ciąża dla wielu pań jest niezapomnianym doświadczeniem, jednakże nie jest ono wolne od obaw związanych nie tylko z porodem, ale także z rolą matki. Chociażby z tego powodu warto zapisać się do szkoły rodzenia, aby uzyskać profesjonalne wsparcie na każdym etapie ciąży. Osoby zainteresowane takimi zajęciami znajdą przydatne informacje na stronie: http://www.magdamed.pl/ . Warto zastanowić się, na jakie korzyści mogą liczyć kursanci nowoczesnej szkoły rodzenia.

 

Porady profesjonalistów

Zajęcia w szkole rodzenia http://www.magdamed.pl/ są prowadzone przez doświadczoną kadrę, dzięki czemu kursanci mogą liczyć na fachową pomoc w zakresie położnictwa czy opieki nad noworodkiem. Spotkania w gronie przyszłych rodziców to także świetna okazja do wymiany doświadczeń. Na zajęciach kursanci poznają najnowocześniejsze metody oddechowe, które sprawdzą się podczas porodu. Ponadto, można także liczyć na wsparcie z zakresu wyboru odpowiedniej aktywności fizycznej dla przyszłej mamy. Uczestnicy otrzymują dodatkowe materiały edukacyjne, takie jak broszurki czy przydatne gadżety. Coraz częściej można także spotkać się z bezpłatnymi poradami telefonicznymi. Są one dostępne również dla świeżo upieczonych mam, które nie uczestniczą już w zajęciach przygotowujących do porodu.

Indywidualna pomoc dla przyszłych rodziców

Jedną z nowości oferowanych przez szkoły rodzenia jest możliwość skorzystania z indywidualnych spotkań w miejscu zamieszkania. Zakres zajęć jest ustalany według aktualnych potrzeb kursanta. Osoby zainteresowane taką usługą mogą zdecydować się na realizację kompletnego kursu przygotowawczego lub jedynie wybranych tematów zajęć. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, jeśli przyszła mama nie ma możliwości, aby dojechać do konkretnej placówki. Terminy spotkań są uzgadniane indywidualnie, w zależności od możliwości czasowych obu stron. Warto podkreślić, że „domowa” szkoła rodzenia cieszy się coraz większą popularnością – także ze względu na przystępną cenę tego typu usług.

4 komentarze

  1. Fajnie tylko że na wsiach i w małych miastach nie ma takich szkół, najbliższa od mojego domu to prawie 50 km:(

  2. Tak ale niestety wszystko jest drogie:( jeszcze dziecko się nie urodziło a już takie koszty:( kogo na to stać?..

  3. takie szkoły często są za darmo a nawet jak są płatne to zwykle są to grosze.
    Jak ktoś decyduje się na dziecko to nie ma prawa potem biadolić ze coś jest drogie czy ogólnie BE.
    więc nie rozumiem górnego komentarza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *