Czy warto zdecydować się na dietę pudełkową? Poznaj najważniejsze wady i zalety.

Zdrowe i prawidłowe odżywianie nie jest łatwe. Samodzielnie skompletowanie i przygotowanie posiłków wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale jest również czasochłonne. Dlatego też obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z cateringu dietetycznego. Czym dokładnie jest dieta pudełkowa? Jakie są jej najważniejsze zalety? Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? 

Czym tak właściwie jest i na czym polega dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny to nic innego, jak zestawy, które składają się z kilku posiłków przygotowanych specjalnie na cały dzień. Żywność jest dostarczana przez firmy po opłaceniu abonamentu. W zestawie najczęściej znajduje się śniadanie i drugie śniadanie, obiad oraz kolacja, niekiedy można w nim znaleźć również podwieczorek. Posiłki są zbilansowane oraz dopasowane indywidualnie do zamawiającego. Nazwa diety wywodzi się od charakterystycznych opakowań, w których dostarczane są poszczególne dania. 

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, ile dokładnie kosztuje dieta pudełkowa, ponieważ jej koszt uzależniony jest od rodzaju posiłków i konkretnej firmy, która je przygotowuje. Nie bez znaczenia będzie też czas, na jaki został opłacony catering – przeważnie im dłuższy abonament, tym wyższych promocji można się spodziewać. Cena większości diet pudełkowych oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych za dzień – najczęściej od 50 do nawet 150 złotych dziennie.

Jakie są najważniejsze zalety diety pudełkowej?

Osoby, które zdecydują się na dietę pudełkową, nie muszą samodzielnie robić zakupów, ani przygotowywać posiłków, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Już samo zamówienie cateringu dietetycznego jest bardzo łatwe i bezproblemowe, a w większości firm można dokonać go nawet przez Internet. Ogromną zaletą diety pudełkowej jest również to, że będzie ona dopasowana idealnie do potrzeb i wymagań osoby zamawiającej.

Przy wyborze cateringu można dokładnie określić, ile kalorii dziennie mają dostarczać potrawy oraz jakie produkty są wyłączone z planu. Wiele firm zapewnia dietę dopasowaną również do stylu życia – specjalny catering mogą zamówić sportowcy, osoby na diecie lub zmagające się z różnymi problemami zdrowotnymi. Każdy posiłek jest zdrowy i odpowiednio zbilansowany, a przy tym wyjątkowo smaczny. Dzięki codziennym dostawom można zyskać gwarancję świeżości. Dieta pudełkowa ułatwia utrzymanie regularnych posiłków oraz zapobiega podjadaniu.

Dieta pudełkowa – wady

Do najczęściej wymienianych wad cateringu dietetycznego należy stosunkowo wysoka cena. Koszty będą zdecydowanie niższe w przypadku samodzielnego przygotowania dań. Oprócz tego dieta pudełkowa odbiera przyjemność z gotowania. Ściśle narzucony rygor posiłków może po czasie być męczący i się znudzić. W menu mogą pojawić się również dania, których konkretna osoba nie lubi lub nie ma na nie ochoty. Ponadto większość posiłków trzeba samodzielnie odgrzewać przed spożyciem, przez co niektóre dania mogą nie smakować już tak dobrze, jak zaraz po przygotowaniu.

Czy warto zdecydować się na dietę pudełkową? Dla kogo to najlepsze rozwiązanie?

Catering dietetyczny ma tyle samo wad, co zalet. Z całą pewnością sprawdzi się w przypadku osób, które pracują do późna i nie mają czasu na samodzielne przygotowanie posiłku. To doskonała alternatywa również dla tych, którzy nie lubią gotować, a mimo to chcą uniknąć gotowego jedzenia ze sklepów i odżywiać się zdrowo. Dieta pudełkowa to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które nie mają wiedzy odnośnie dietetyki lub ze względu na styl życia bądź problemy zdrowotne, wymagają specjalistycznej diety. Dieta pudełkowa z całą pewnością nie sprawdzi się w przypadku osób, które czerpią radość z gotowania i lubią samodzielnie przygotowywać posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *