Czym jest bezpieczny komunikator?

Zainfekowanie telefonu szkodliwym oprogramowaniem wcale nie jest trudne. Dowiedz się, jak uniknąć wycieku danych ze smartfona oraz kto może chcieć przechwycić informacje o naszych rozmowach i połączeniach. Wirtualna przestrzeń jest tylko pozornie bezpieczna.

Smartfon to nie tylko centrum komunikacji i rozrywki. Może być niebezpieczny dla naszej prywatności

Obecnie telefony wykorzystywane są do wielu zadań. To urządzenia służące do komunikacji na wiele sposobów, m.in. za pośrednictwem SMS-ów, wideorozmów, czatów i połączeń głosowych. Smartfony to również banki danych i plików, w których umieszczamy zdjęcia, notatki oraz dane osobowe i uwierzytelniające do kont bankowych i nie tylko. Sięgamy po nie każdego dnia, są nieodłącznym elementem naszego życia. Dlatego bardzo ważne jest zrozumienie tego, że te wszystkie informacje mogą być bardzo łatwo przejęte przez nieodpowiednie osoby. Naruszenie prywatności to tylko namiastka tego, co może się stać, kiedy nasze urządzenie padnie ofiarą złośliwego oprogramowania.

Jakie konsekwencje wiążą się ze zhakowaniem telefonu? Haker może przejąć kontrolę nad wieloma aspektami codzienności poszkodowanej osoby. Oznacza to, że zyskuje dostęp do jej lokalizacji, może ją śledzić. Ponadto bez problemu może ją podsłuchiwać, a także przechwycić obraz z obu kamer urządzenia. Do tego ma nieograniczony dostęp do komunikatorów, kontaktów, skrzynki mailowej oraz innych ważnych aplikacji, takich jak bankowe.

Bezpieczny komunikator to alternatywa, która pozwala zachować anonimowość i prywatność w sieci

Bezpieczny komunikator wyposażony jest w szereg funkcji, które skutecznie radzą sobie z odpieraniem ataku na naszą prywatność. UseCrypt Messenger to aplikacja, która obecnie stanowi jedną z najbezpieczniejszych propozycji na rynku komunikacji internetowej. Jej efektywność została przetestowana i potwierdzona przez międzynarodowych ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem cyberprzestrzeni. Dlatego UseCrypt jest tak bezpieczny?

Po zalogowaniu do aplikacji ta jest w stanie określić, czy na urządzeniu znalazło się złośliwe oprogramowanie. Użytkownik zostaje poinformowany również o tym, jakie programy mają dostęp do mikrofonu, aparatu czy lokalizacji. Można powiedzieć, że dostaje raport bezpieczeństwa, nad którym może łatwo sprawować kontrolę. UseCrypt Messenger dodatkowo oferuje zaszyfrowaną bazę danych, co umożliwia zabezpieczenie poufności danych nawet wtedy, kiedy telefon zostanie skradziony lub znajduje się z dala od jego właściciela. Co więcej, komunikator zabezpieczony jest niezależnym od systemu operacyjnego hasłem. W takiej sytuacji istnieje mniejsze ryzyko, że włamywacz złamie kod blokady ekranu i aplikacji.

SMS-y, czaty i połączenia głosowe nie są zapisywane przez komunikator. Nie można ich w żaden sposób odtworzyć z serwerów, ponieważ nigdy się tam nie znalazły. Ponadto aplikacja uniemożliwia kradzież plików z pamięci telefonu, nie udostępnia lokalizacji, a także blokuje rejestrowanie ekranu. Tworzy bezpieczną przestrzeń, w której bez obaw można przeprowadzać rozmowy, przechowywać pliki, a także korzystać z wielu funkcjonalności smartfonów.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *