Czym powinna charakteryzować się dobra zaklejarka do woreczków?

Jeśli poszukujesz dobrej jakościowo zaklejarki do worków foliowych do Twojego sklepu, a nie wiesz czym powinien charakteryzować sprzęt tego typu, nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Niezastąpiona w przemyśle spożywczym

Zaklejarka do worków foliowych to sprzęt, który ma szerokie zastosowanie w branży spożywczej. Piekarnie, cukiernie czy też firmy cateringowe – wszędzie tam istnieje konieczność zaklejania plastikowych woreczków foliowych z artykułami spożywczymi. Taki sprzęt przyda się też we wszystkim innych branżach, w których konieczne jest pakowanie produktów do pojedynczych woreczków foliowych niewielkich rozmiarów. Dobrze zaklejony woreczek z chlebem czy ciastkami to przede wszystkim zadowolony klient, który na pewno do nas wróci. Podpowiadamy, jakimi cechami powinna wyróżniać się dobra zaklejarka do worków foliowych dla Twojego biznesu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Takie urządzenie powinno cechować się przede wszystkim prostą i wygodną obsługą. Zaklejarki używane są często w dużym pośpiechu, dlatego sprzęt nie powinien sprawiać trudności w obsłudze załodze sklepu, która nierzadko pracuje pod presją czasu. Ponadto urządzenie tego typu powinno posiadać możliwość przymocowania do stabilnej powierzchni. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania. Materiał z którego została wykonana zaklejarka do worków foliowych powinien ponadto cechować się dużą trwałością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i uderzenia. Najczęściej takie urządzenia wykonane są z metalu połączonego z wysokogatunkowym plastikiem. Warto też zwrócić uwagę na jakość nożyków w które została wyposażona zaklejarka. Jeden z nożyków służy do automatycznego obcinania taśmy klejącej, drugi zaś do ucinania końcówki woreczka. Oba powinny cechować się ostrością i niezawodnością.

Taśmy i woreczki do kompletu

Wybierając zaklejarkę do sklepu warto też zwrócić uwagę na mechanizm wymiany taśmy klejącej. Dobra zaklejarka do worków foliowych umożliwia szybką wymianę taśmy, co jest niezwykle istotne na przykład w piekarniach czy cukierniach. Jeśli chodzi o samą taśmę, wskazane jest, aby sprzęt posiadał możliwość zamontowania taśmy klejącej o różnej szerokości (najczęściej będzie to 9-12 mm). Na rynku dostępne są taśmy w wielu kolorach, a także wysokogatunkowe woreczki foliowe. Taśmy służące do zamykania małych woreczków i innych opakowań powinny posiadać dobrą przyczepność i wytrzymałość. W połączeniu z dobrej jakości woreczkami foliowymi oraz wysokiej klasy zaklejarką do worków foliowych, będą stanowiły niezawodne combo, które ułatwi pracę w wielu branżach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *