Damskie bluzki online, czyli przepis na udane zakupy w sieci

Kupowanie ubrań przez Internet zdobywa coraz większą popularność. Jak donosi raport pt. „Zakupy odzieżowe w sieci”, wykonany w 2011 r. na zlecenie Ceneo, aż 67 % ankietowanych potwierdziło, że przynajmniej raz kupiło za pośrednictwem Internetu odzież, a 70 % osób z tej grupy przyznało, że robi to systematycznie.

Choć wyniki raportu, trzy lata później potwierdzone przez specjalistów Opineo, są bardzo optymistyczne, nadal pozostaje wielu potencjalnych klientów, dla których „ubieranie się” w sieci jest sprawą skomplikowaną i kłopotliwą. Jak wskazują ankietowani, opór przed kupowaniem ubrań przez Internet, wynika przede wszystkim z ograniczenia, jakim jest brak możliwości przymierzenia odzieży. Sklepy internetowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewniają szereg udogodnień, które sprawiają, że zakupy w sieci niemal pozbawione są ryzyka. Ponieważ kupując różne elementy garderoby, zwraca się uwagę na inne rzeczy,  na potrzeby poniższego artykułu wskażemy, czym należy kierować się kupując online bluzki damskie. Przybliżając temat i podpowiadając, jak bezpiecznie dokonać przez Internet udanego zakupu, mamy nadzieję na przełamanie barier przed kupowaniem garderoby w sklepach internetowych.

 

Przewaga sklepów internetowych

Za kupowaniem bluzek przez Internet przemawia przede wszystkim cena. Wiele fasonów, które dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, w tych drugich często osiąga niższe ceny. Sytuacja taka może wynikać z niższej marży, niższych kosztów prowadzenia sklepu internetowego i wielu innych czynników. Dodatkowym atutem sklepów dostępnych online jest szeroki asortyment, dzięki czemu, siedząc wygodnie w domowym zaciszu, mamy możliwość oglądania w jednym miejscu zarówno klasycznych, jak i oryginalnych i modnych bluzek damskich. Duże udogodnienie stanowi możliwość selekcji odzieży po rozmiarze, kolorze i innych kryteriach, np. długości rękawa, dzięki czemu klienci nie muszą przeglądć artykułów, którymi tak naprawdę nie są zainteresowani. Zakupy online umożliwiają klientom oszczędzenie czasu i pieniędzy.

 

Brak możliwości przymierzenia bluzki ? To już nie problem!

Na podstronie produktu, pracownicy sklepu wymieniają rozmiary, w jakich bluzka jest dostępna. Wybranie właściwego rozmiaru, może nastręczać trudności, jeśli mamy wątpliwości czy posłużono się „rozmiarów ką” polską, amerykańską (zawyżona w stosunku do obowiązującej w naszym kraju), włoską (zaniżona w porównaniu z polską), czy może z jeszcze z innego kraju. Właściciele sklepów internetowych, mając świadomość tego problemu, udostępniają tabele rozmiarów, z dokładnym opisem wymiarów podanych w centymetrach. Co więcej, zamieszczają także instrukcję, szczegółowo informującą jak prawidłowo zmierzyć sylwetkę. Dokładny pomiar umożliwi wybranie właściwego rozmiaru, bez względu na rodzaj „rozmiarówki”. Przy zakupie bluzki online zaleca się dokonanie poniższych pomiarów:

  • obwód gorsu (biustu),
  • obwód talii,
  • długość przodu,
  • szerokość przodu,
  • szerokość pleców,
  • długość rękawa.

Zakup bluzki damskiej sklep może ułatwić także poprzez podanie wymiarów ubrań mierzonych na płasko. W przypadku bluzek uwzględnia się wtedy:

  • długość przodu,
  • długość rękawa,
  • szerokość pod pachami.

Co więcej, bluzki damskie w sklepie internetowym zazwyczaj prezentuje się przynajmniej na dwóch zdjęciach, co daje ogólny pogląd, jak dany fason będzie układał się na sylwetce. Fotografie dodatkowo wzbogacone są o opis, z którego można dowiedzieć się wielu szczegółów: z jakiego materiału uszyto bluzkę, jaki ma dekolt, zapięcie, wykończenie, zdobienia, itd. Kolejnym, udostępnianym przez sklepy internetowe narzędziem, jest lupa. Dzięki niej można na zamieszczonych w Internecie zdjęciach oglądać szczegóły wykończenia odzieży.

 

Co, jeśli kupię bluzkę w złym rozmiarze?

Nawet jeśli sklep internetowy dokładnie opisuje towar i podaje jego wymiary w centymetrach, wielu klientów wciąż obawia się, że otrzymają produkt, który nie będzie spełniał ich oczekiwań. Prawa klienta zostały na wypadek takich okoliczności zabezpieczone zapisami Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014 poz. 827 ). Dokument jasno wskazuje, że konsument ma prawo zwrócić towar bez podania przyczyny na adres sklepu w ciągu 14 dni od momentu otrzymania zakupionego produktu.

Duży wybór bluzek można znaleźć na przykład na http://magmac.pl/17-bluzki-damskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *