Depilacja laserowa – prosty sposób na wrastające włoski!

Z problemem wrastających włosków zmaga się znaczna cześć kobiet stosujących tradycyjne metody depilacji. Liczne krostki i stany zapalne to najbardziej uciążliwe objawy tej przypadłości, do tego bardzo często dochodzi uporczywy świąd i zaczerwienienie skóry. Co jest przyczyną wrastania włosków? Jak skutecznie pozbyć się problemu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Wrastające włoski – przyczyny

Za główną przyczynę wrastania włosków uważa się ich niemożność przebicia się przez warstwy naskórka, co najczęściej spowodowane jest posiadaniem zbyt grubego naskórka bądź osłabionych włosków. 

Problem ten występuje przede wszystkim u kobiet, które pozbywają się zbędnego owłosienia wraz z cebulkami, ale nie tylko. Jak się okazuje również użycie tradycyjnej maszynki może powodować wrastanie włosków. Jednym skutecznym sposobem na tę uporczywą dolegliwość jest zmiana codziennej pielęgnacji skóry oraz metody depilacji. 

Sposoby na wrastające włoski

Zaczniemy od omówienia metody depilacji na jaką powinny zdecydować się kobiety zmagające się z problemem wrastających włosków. Maszynka, depilator a może wosk? Niestety, w tym wypadku żadna z tych technik nie jest wskazana. Usuwając włos wraz z cebulką istnieje duża szansa na to, że usunięte włoski w trakcie fazy wzrostu pod wpływem nieodpowiedniego ułożenia zaczną wrastać w skórę.

W ostatnich latach ogromną sympatię wśród kobiet na całym świecie zyskała epilacja, czyli metoda trwałej depilacji przy pomocy lasera, która gwarantuje długotrwałe efekty utrzymujące się do roku czasu. Na czym polega idea epilacji? Depilację laserową, jak sama nazwa wskazuje wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia emitującego wiązki laserowe, które dostając się w głąb skóry trwale uszkadzają mieszki włosowe. Jednym z takich urządzeń jest innowacyjny laser The Epi Lab, o który więcej przeczytamy na oficjalnej stronie internetowej https://epilabpolska.pl/. Laser The Epi Lab opatentowany został w oparciu o najnowszą technologię, bazującą na wykorzystaniu hybrydowego połączenia laserów o różnych długościach fal: 810 nm oraz 950 nm. Zabieg epilacji jest metodą bezinwazyjną, czyli w pełni bezbolesną i bezpieczną.

Jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację skóry poddawanej zabiegom epilacji, to tutaj należy pamiętać przede wszystkim o regularnym złuszczaniu martwego naskórka oraz jego nawilżaniu. Zaleca się by peeling wykonany został co najmniej raz-dwa razy w tygodniu, natomiast o nawilżenie skóry należy dbać każdego dnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *