Depilacja laserowa – szybko i skutecznie usuń niechciane włosy

Tradycyjne metody depilacji powodują u Ciebie podrażnienia, a włoski odrastają w zastraszającym tempie? Skuteczną metodą jest depilacja laserowa, dzięki której skóra będzie gładka przez długi czas. Ten sposób jest polecany szczególnie tym osobom, które mają tendencję do tworzenia się stanów zapalnych, ale nie każdy może z niego skorzystać. Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne;
  • opalona skóra, jak również stosowanie samoopalaczy;
  • przyjmowanie leków nieprawidłowo reagujących na światło lasera, m.in. antydepresantów;
  • ciąża;

Jeśli nie ma przeciwwskazań i decydujesz się na zabieg, odpowiednio się do niego przygotuj. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą, który będzie wykonywał laserowe usuwanie owłosienia. Takie przygotowania zależą od indywidualnych cech danej osoby, ale istnieją zalecenia, do których powinien zastosować się każdy: zaprzestanie depilacji i rezygnacja z opalania na miesiąc przed oraz odstawienie leków światłoczułych na dwa tygodnie przed zabiegiem laserowym.

Przebieg depilacji laserowej

Pierwszym etapem jest uzupełnienie ankiety na temat ogólnego stanu zdrowia. Drugi to próba laserowa, która umożliwia stwierdzenie, czy pacjent nie jest uczulony na światło lasera. Następnie wykonywany jest zabieg właściwy, który polega na uszkodzeniu mieszka włosowego za pomocą energii światła. Taka energia cieplna przenika do mieszka i macierzy włosa i niszczy je, uniemożliwiając ponowny wzrost. Z uwagi na to, że włosy mają kilka faz wzrostu, jeden zabieg nie usunie ich wszystkich, dlatego depilacja musi zostać powtórzona minimum cztery razy.

Lasery stosowane dotychczas miały taką długość fali świetlnej, która uniemożliwiała depilację bardzo jasnych włosów. Dopiero opatentowanie lasera diodowego Primelase spowodowało, że nawet osoby o fototypie skóry I, II lub III oraz jasnych włosach, mogą poddać się skutecznemu zabiegowi. Dzięki niemu każdy zabieg, nawet depilacja laserowa bikini, to stuprocentowa skuteczność. Rezultaty są widoczne już podczas pierwszej wizyty, a dla pełnego efektu zalecane jest wykonanie serii zabiegów z odstępami ok. miesiąca. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Pierwszym i jedynym miejscem w Polsce, gdzie został użyty laser tego typu, jest Pracownia Wdzięku i Urody Rzeszów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wykwalifikowanej kadry, depilacja laserowa w Rzeszowie jest skutecznym i komfortowym zabiegiem, przynoszącym wymierne efekty.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *