Depilator czy laser – decyzja należy do Ciebie

Nadmierne owłosienie jest problemem wielu pań. Większość z nich pozbywa się niechcianych włosków goląc je lub depilując. Wśród wielu różnych opcji depilacji warto zwrócić szczególną uwagę na dwie – depilację depilatorem oraz przy użyciu głowicy laserowej. Zobacz czym się różnią oba zabiegi oraz, który z nich wybrać.

 

Depilacja przy pomocy depilatora

Depilator to niewielkie urządzenie, które wyrywa włos z mieszka włosowego. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się wszystkich, nawet bardzo krótkich włosów. Ponieważ podczas depilacji wyrywany jest włos wraz z cebulką, można cieszyć się gładką skóra nawet przez kilka tygodni.  Zabieg ten można wykonywać w salonie kosmetycznym lub w domowych warunkach. Zakup depilatora to koszt od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Największą wadą tej metody pozbywania się nadmiernego owłosienia jest ból. Aby go zniwelować co pewien czas producenci depilatorów uzupełniają je o dodatkowe funkcje. Doskonałym tego przykładem są depilatory z funkcją chłodzenia.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany jedynie w salonach kosmetycznych. Polega ona na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą impulsów świetlnych. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się włosków na wiele lat. Niestety zabieg jest dość drogi i trzeba go powtórzyć co najmniej 4-6 razy. Zabieg ten jest też dość bolesnym. Na szczęście kosmetyczki zazwyczaj smarują miejsca depilowane specjalistycznym kremem znieczulającym.

Zarówno depilacja za pomocą depilatora jak i depilacja laserowa mają swoje zalety i wady. Depilacja laserowa jest znacznie droższa aniżeli zabieg depilatorem, ale za to zapobiega wyrastaniu nowych włosków przez wiele lat. Z drugiej strony depilator to urządzenie, które każda kobieta może mieć w domu i samodzielnie z niego korzystać. Jest niedrogi i prosty w obsłudze. O tym, która opcja jest najlepsza dla Ciebie musisz zadecydować sama.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *