Dlaczego bukiet panny młodej jest tak ważny?

Nikt chyba nie wyobraża sobie wesela bez bukietu panny młodej. Musi być odpowiednio wykonany, dopasowany do sukni ślubnej i innych dodatków. Dlatego też obecnie jego wykonywanie zleca się profesjonalistom, mającym w tej kwestii odpowiednie doświadczenie.

 

Duży czy mały?

Na pewno wielkość bukietu ślubnego to pierwsza kwestia, jaką się rozpatruje. Panie chciałyby mieć spory bukiet, ale w czasie przyjęcia ślubnego bardzo często zbyt duże jego wymiary po prostu przeszkadzają. Na to jednak dość szybko znaleziono rozwiązanie, po prostu panna młoda zamawia dwa bukiety. Jeden przeznaczony jest do kościoła, zaś drugi na przyjęcie weselne. Dzięki temu także bez problemu może sobie zostawić pamiątkę w postaci bukietu ślubnego, gdyż podczas przyjęcia, w czasie tak zwanych oczepin bardzo często  bukiet przechodzi w ręce panny która go złapie.  Te bukiety ślubne, które są wykorzystywane w kościele, mogą być na przykład zasuszone, i dzięki temu stanowić ciekawą i interesującą pamiątkę. Bukiet ślubny powinien przede wszystkim dobrze leżeć w dłoni, dlatego tez panie o mniejszym wzroście na pewno nie powinny się decydować na zbyt duże kompozycje, gdyż po prostu będą one zasłaniały sylwetkę.

Kwiaty białe czy kolorowe?

Dość istotne pytanie przy wyborze bukietu ślubnego dotyczy także jego kolorystyki. Wiele pań decyduje się na białe kwiaty, jednak te kolorowe także  z każdym rokiem zyskują sobie coraz większą popularność.  Na pewno jednak bukiet powinien być dość dobrze widoczny na tle sukni,. Dlatego nawet w sytuacji gdy ma on być stworzony z białych kwiatów, dobrze jest, jeżeli znajdą się w nim dodatki, takie jak na przykład zielone liście, pozwalające wizualnie odciąć go od białego tła sukni. Obecnie, jeżeli ktoś nie ma własnego pomysłu na ciekawy i niepowtarzalny bukiet, bez problemu może zapoznać się z propozycjami kwiaciarni. Na amarantkwiaty.pl można zobaczyć, jakie ostatnio są modne trendy , jak chodzi o bukiety ślubne i jakie są najczęściej zamawiane. Być może wielu osobom, które nie są zdecydowane na konkretny wygląd bukietu ślubnego pomoże to w podjęciu właściwej decyzji. Ze względu na rosnącą konkurencję na rynku usług związanych z florystyką, obecnie ceny, jakie klienci muszą zapłacić za bukiety stają się dla nich o wiele bardziej atrakcyjne.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *