Dlaczego i po co chcę pisać o stresie, emocjach, kryzysie?

Czyli wyjaśnienie motywów i korzyści dla wszystkich, ze zgłębiania tego tematu 🙂

Wiele słyszymy o pomaganiu, miłości, ogólnie –  CHCEMY POMAGAĆ, to bardzo dobrze i właśnie dla tych wszystkich pomagających z serca – którzy naprawdę chcą prawdziwie pomagać – wiedza odnośnie takich właściwości ludzkiej natury  jak stres, emocje, depresje itp. – jest moim zdaniem absolutnie konieczna.

KAŻDY Z NAS WYMAGA INDYWIDUALNEGO PODEJŚCIA !

Nie ma DOBRZE i nie ma ŹLE. To naprawdę jest kwestia podejścia i PUNKTU WIDZENIA.

Jest bowiem pomoc, która szkodzi. Szkodzi nie tylko drugiemu człowiekowi ale i nam samym.

Warto więc wiedzieć o co chodzi z tą naszą cudowną psychiką 🙂

Choć wiele osób wręcz mówi mi, że nie jest im potrzebna ta wiedza, bo na co dzień nie mają z kryzysami do czynienia i wielu moich kolegów i koleżanek z branży nie chce wręcz zajmować się tymi „trudnymi tematami”, ja wiem i na własnym przykładzie doświadczyłam, że to niezwykle ważne, aby wiedzieć. Chociażby po to, aby nie zaszkodzić a pomóc.

Zastanowiłam się więc nad moimi motywami, co mnie skłoniło i co nadal mnie pcha do zgłębiania tak osobistego tematu dla wielu ludzi.

Mogę to spokojnie napisać – Pcha mnie właśnie chęć prawdziwej pomocy i dla każdego INDYWIDUALNIE.

Każdy z nas jest bowiem wyjątkowy, każdy z nas ma swoje talenty, zdolności, predyspozycje oraz też przekonania, które mu nie służą, traumy z dzieciństwa, doświadczenia z pracy, udane i nieudane związki i relacje.

Każdy z nas ma sprawy, których żałuje, że zrobił i żałuje, że nie zrobił.

Warto podejść indywidualnie, aby prawdziwie pomóc.

Po co mi to? – Celem moim jest, aby ktoś, komu pomagam prawdziwie czuł tę pomoc i wsparcie i aby ta pomoc nie była powierzchowna, chcę, aby te osoby, z którymi „pracuję” i rozmawiam, naprawdę odkryły siebie i swoje możliwości, aby umiały poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, nie bały się, aby poznały siebie i potem przekazywały to innym ludziom w swoim otoczeniu. Do tego NIE TRZEBA być zawodowym coachem lub terapeutą.

Gdy mamy zrozumienie i potem wiedzę na dany temat – możemy działać skutecznie i prawdziwie. Wtedy oprócz pomocy i wsparcia od innych, możemy też pomagać samemu sobie  – SELF – Coaching, czyli pomoc samemu sobie jest według mnie bezcenna.

Cdn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *