Dlaczego warto skorzystać z mezoterapii?

Regularna pielęgnacja twarzy za pomocą kosmetyków, których zadaniem jest spowolnienie procesu starzenia się skóry, niestety często nie przynosi pożądanych efektów. Mezoterapia to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością ze względu na szybko zauważalne efekty odmładzające skórę. Jeśli chcesz zadbać o młody wygląd, zdrowej skóry — bez ingerencji chirurgicznych — zastanów się nad wykonaniem mezoterapii.

Czym jest mezoterapia i jakie daje efekty?

Mezoterapia to jeden z najbardziej popularnych współcześnie zabiegów kosmetycznych, polegający na wprowadzeniu w skórę minerałów oraz składników odżywczych. Metoda ta dostarcza wiele korzyści i pozwala osiągnąć szybkie, zadowalające efekty. Oto główne zalety mezoterapii:

 

  • Wspomaga zatrzymanie objawów starzenia się skóry (m.in. redukuje zmarszczki i linie mimiczne).
  • Poprawia kondycję skóry, poprzez wprowadzenie substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry.
  • Nawilża i nadaje gładkość – dostarczane składniki odżywcze pomagają zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny w skórze, co skutkuje jej lepszą jędrnością.

Rodzaje mezoterapii

Istnieją różne rodzaje mezoterapii, których efektywność uzależniona jest od sposobu wykonania zabiegu. Najbardziej podstawowe metody to mezoterapia igłowa i bezigłowa.

 igłowa

Polega na wprowadzeniu odpowiednio dobranych substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry za pomocą cienkiej igły. Precyzyjne nakłucia pozwalają wtłoczyć preparat miejscowo w problematyczne partie np. twarzy. Głębokość nakłuć jest zależna od celu terapii. Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający, aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu.

Mezoterapia bezigłowa

Polega na wprowadzeniu pod skórę substancji czynnych metodą elektroporacji. W zabiegu wykorzystuje się urządzenie, które emituje prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, powodując otwarcie kanałów hydrofilowych w błonie komórkowej. Dzięki temu preparat może dotrzeć do głębszych warstw skóry. Efektem zabiegu jest jędrna i elastyczna skóra, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny.

 

Więcej informacji na temat mezoterapii bezigłowej:

https://www.salonkleopatra.com.pl/blog/mezoterapia-beziglowa-jak-czesto-wykonywac-zabieg

Mezoterapia igłowa i bezigłowa — która lepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, która metoda mezoterapii jest lepsza. Są to bardzo indywidualne kwestie uzależnione m.in. od kondycji skóry i wieku i własnych preferencji czy potrzeb.

 

Więcej informacji dotyczących różnic mezoterapii igłowej i bezigłowej znajdziesz tutaj:

https://www.salonkleopatra.com.pl/blog/mezoterapia-iglowa-czy-beziglowa-ktora-wybrac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *