Dobrze dobrany podkład do twarzy to w większości przypadków gwarancja udanego makijażu. Bardzo ważne jest to, aby podkład przykrywał wszelkie niedoskonałości znajdujące się na naszej skórze, ale przy tym nie powodował nieestetycznego efektu maski. Na co zwrócić uwagę przy wyborze podkładu, aby uzyskać jak najlepszy rezultat? Podpowiadamy, jak znaleźć dobry podkład kryjący bez efektu maski!
Dobry podkład kryjący bez efektu maski – dla kogo podkład mocno kryjący?
O wybór dobrego podkładu kryjącego bez efektu maski należy zadbać przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia z widocznymi na skórze niedoskonałościami, np. trądzikiem, popękanymi naczynkami czy przebarwieniami. Są to takie mankamenty urody, które odznaczają się mało estetycznym wyglądem, a przy tym skutecznie odwracają uwagę od nawet perfekcyjnie wykonanego makijażu oczu czy ust. Dlatego w tym przypadku należy sięgnąć po podkład mocno kryjący. Bardzo dobrze byłoby, gdyby podkład kryjący przebarwienia i podkład do skóry trądzikowej był wzbogacony nie tylko skutecznymi substancjami tuszującymi niedoskonałości, lecz także innymi składnikami, które będą poprawiać strukturę skóry, np. witaminy i antyoksydanty. Wybierając dobrze kryjący podkład do skóry naczynkowej, musimy natomiast zwrócić uwagę na to, by jego skład był łagodny dla skóry i wzbogacony wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi, które uchronią naczynka przed rozszerzaniem.
Dobry podkład kryjący bez efektu maski – co to znaczy?
Podkład do skóry naczynkowej i trądzikowej, a także podkład dobrze kryjący przebarwienia nie powinien powodować efektu sztucznej maski na twarzy. W końcowym efekcie powinniśmy otrzymać nieskazitelną, wygładzoną, delikatnie rozświetloną, matową lub satynową skórę twarzy. Musimy jednak pamiętać o tym, że problem efektu maski nie zawsze leży po stronie wybranego przez nas podkładu – czasami jest to po prostu brak wprawy lub wiedzy na temat wykonywania makijażu z naszej strony.
Dobry podkład kryjący bez efektu maski – jak go nakładać?
- Na początku należy oczyścić twarz ze wszystkich znajdujących się na niej zanieczyszczeń – nawet jeśli nakładamy podkład rano, a wieczorem poprzedniego dnia dokładnie umyłyśmy twarz. Przez noc na naszej twarzy również zdążyły się zebrać różne zanieczyszczenia, np. kurz i nadmiar sebum, które mogą tylko stanowić barierę dla dobrego podkładu kryjącego bez efektu maski.
- Po oczyszczaniu nakładamy na skórę wybrany krem do twarzy lub bazę pod makijaż – nie należy jednak stosować tych dwóch kosmetyków jednocześnie, bowiem może to doprowadzić do zapchania porów i nadmiernego przetłuszczania się naszej skóry.
- Po wchłonięciu się wszelkich kosmetyków pielęgnacyjnych przechodzimy do aplikacji podkładu – możemy to zrobić przy pomocy pędzla, gąbki lub po prostu własnych dłoni. Najważniejsze jest to, by podkład rozprowadzić równomiernie na powierzchni całej twarzy.
- Starajmy się też nie przesadzać z ilością stosowanego podkładu, by nie wywołać w ten sposób efektu maski.
- Na koniec aplikujemy na skórę puder, by dodatkowo utrwalić podkład i cały nasz makijaż.