Dziewczyny, czym dokładnie jest Prestashop i co warto o nim wiedzieć?

0 520

Obecnie sklepy Internetowe opierają się na rozmaitych platformach. Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zalicza się Prestashop. Oprogramowanie wyróżnia się przede wszystkim wieloma zaletami oraz stosunkową łatwością używania, dzięki czemu jest cenione nie tylko przez duże firmy, ale również początkujących przedsiębiorców. Czym tak właściwie jest Prestashop? Co koniecznie powinno się o nim wiedzieć? Jak poprawnie zainstalować Prestashop na swoim komputerze?

Czym tak dokładnie jest Prestahop?

Prestashop jest całkowicie darmową platformą umożliwiającą prowadzenie sklepu internetowego. Obecnie to jedna z najchętniej wybieranych opcji przez każdego, kto chce założyć własną witrynę i rozpocząć działalność w Internecie. Prestashop zrzesza wokół siebie dużą społeczność oraz nieustannie zostaje wzbogacany o nowe ulepszenia. 

Jakie są najważniejsze zalety Presteshopu?

Prestashop ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim duża popularność w Polsce. Można dzięki temu z powodzeniem znaleźć wiele poradników w języku polskim i nie ma konieczności ich tłumaczenia. Prestashop wyróżnia się czytelnym i przejrzystym interfejsem, dzięki czemu z pewnością poradzą sobie z nim nawet początkujący użytkownicy, a obsługa oprogramowania jest niemal intuicyjna. Kolejną zaletą Prestashopu jest jego duża wydajność. Można dzięki niemu zapomnieć o zacinających się, czy długo ładujących stronach. 

Z Prestashopu można wygodnie korzystać na telefonach, co jest dużym udogodnieniem dzięki któremu sklep będzie nie tylko dopasowany do dużych ekranów, ale będzie dobrze wyglądał również na urządzeniach mobilnych. Oprogramowanie pozwala stworzyć pełnowartościowy sklep internetowy z możliwością dodawania rabatów, wysyłania newsletterów, zamawiania produktów oraz płatności internetowych. Ponadto Prestashop jest bardzo bezpieczny – jako, że opiera się on na licencji open-source zdecydowanie łatwiej jest zauważyć i naprawić ewentualne błędy.

W jaki sposób można zainstalować Prestashop?

Istnieje kilka sposobów żeby zainstalować Prestashop. Bardzo ważne jest, żeby proces przeprowadzić prawidłowo, ponieważ wyeliminuje to ryzyko późniejszych błędów i trudności. Pierwszą opcją jest całkowicie ręczne przeprowadzenie instalacji. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się przede wszystkim dokładność całego procesu oraz idealne dopasowanie do danego użytkownika, z drugiej strony wymaga to dobrzej znajomości nie tylko FTP, ale również baz danych. 

Innym znacznie wygodniejszym i chętniej wybieranym rozwiązaniem jest zakup gotowego instalatora. W sklepach można znaleźć co najmniej kilka rodzajów pakietów, dzięki czemu każdy może dopasować najlepszy dla siebie. Pakiety instalacyjne całkowicie samodzielnie instalują i konfigurują oprogramowanie na urządzeniu, a co więcej można skorzystać z obsługi technicznej dzięki której nawet początkujący przedsiębiorcy nie będą mieć problemu z postawieniem pierwszych kroków we własnym sklepie internetowym.

O czym jeszcze warto pamiętać przy korzystaniu z Prestashopu?

Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli wypromować swój sklep internetowy na Prestashopie będzie reklama. Dzięki pakietowi możliwe jest wysyłanie do odbiorców reklam, propozycji współpracy oraz kodów rabatowych co z pewnością zachęci ich do skorzystania z usług firmy,.

Wiele osób decyduje się również na hosting. Najlepiej sprawdza się on w przypadku bardzo dużych sklepów internetowych z rozbudowaną bazą danych, które mogłyby działać zbyt wolno. Hosting dodaje więcej pamięci i klient może zdecydowanie szybciej komunikować się ze sklepem internetowym. Usługa obejmuje również przeniesienie istniejącego już sklepu z dotychczasowej lokalizacji na nowy hosting.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.