Efektywny trening

Bardzo wiele osób często pyta, w jaki sposób mają trenować, aby ich wysiłek przynosił efekty? Cóż, to zależy zazwyczaj od celu, jaki sobie postawili – dla jednych może to być redukcja masy ciała, zaś dla innych wprost przeciwnie. Ważne jest, aby mieć jasno określony cel, który będziemy realizować według odpowiednich zasad. Załóżmy, że chcemy pracować nad przyrostem masy mięśniowej, do czego nie wystarczy nam jedynie dieta bogata w białko, węglowodany, tłuszcze, składniki odżywcze i witaminy. Owszem, to już coś, lecz odpowiednia dieta w połączeniu z planem treningowym oraz odpowednie odżywki, to pełny przepis na sukces.

Najlepszy trening to efektywny trening

O odżywkach wiele osób mówi źle, a dzieje się tak zazwyczaj przez to, że nie mają większej wiedzy na ich temat. Odżywki dostarczają do naszego organizmu bardzo dużo aminokwasów egzogennych, które są wręcz niezbędne w diecie każdego kulturysty. Przyczyniają się one bowiem do szybszego przyrostu masy mięśniowej, co jest dla nas efektem jak najbardziej pożądanym.

Jeżeli chodzi o odżywki właśnie dla sportowców, to najczęściej spotykanymi są te, które zostały wyprodukowane na bazie białek pochodzenia zwierzęcego. Popularność zaczynają również zdobywać tzw. matriksy białkowe, które z kolei zawierają białka pochodzenia roślinnego. Ta druga grupa suplementów posiada dodatkowe działanie, dzięki czemu przyspiesza procesy regeneracji mięśni oraz zwiększają odporność organizmu poprzez odpowiednią stymulację układu immunologicznego.

Trening musi być przyjemością

Kwestia wyboru odpowiedniej odżywki powinna być dobrze przemyślana i dobrana do własnych potrzeb. Nie mówimy tutaj o produktach, które możemy wybierać ze względu na cenę, opakowanie lub polecenie przez znajomego. Najpierw należy zacząć od określenia diety, aby w oparciu o nią móc dobrać taką odżywkę, która będzie stanowiła jak najlepsze jej dopełnienie. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że suplementacja w naszych wysiłkach ma na pewno sens i pomoże w dążeniu do celu. Pamiętajmy również, aby zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat odżywek – nie warto wychodzić „zielonym” do sklepu, gdyż wykazujemy wtedy brak profesjonalizmu i poniekąd lekkomyślność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *