Elegancja i uniwersalność, czyli zalety sukienki koktajlowej

Sukienka koktajlowa jest rodzajem stroju, który idealnie łączy elegancję ze swobodą. Jaki jest wygląd sukienki koktajlowej i na jakie okazje ją zakładamy? Na te pytanie odpowiedzi będzie można znaleźć w tym artykule.

Gdzie zakładamy sukienkę koktajlową?

Wymyślona przez Christiana Diora w 1948 r. sukienka koktajlowa jest rodzajem pośredniego stadium między strojem nieformalnym a typową kreacją wieczorową. Zazwyczaj zakłada się ją na imprezy odbywające się w godzinach popołudniowych (nazwa tej sukienki bierze się od tzw. cocktail party, czyli imprez mających miejsce w godzinach 16-19, gdzie panuje półformalna atmosfera i nie ma miejsc siedzących), jednak bardzo dobrze może sprawdzić się także w na wieczorowym wyjściu. Idealnie sprawdzi się na takich okazjach jak na przykład:

– święta,
– randka,
– bankiet,
– teatr,
– wyjście do restauracji

Jak widać, sukienka koktajlowa będzie na miejscu prawie wszędzie!

Cechy sukienek koktajlowych

Sukienka koktajlowa swoją uniwersalność, dzięki której może świetnie sprawdzić się przy właściwie każdej okazji zawdzięcza idealnemu wyważeniu. Jest to bowiem sukienka o dosyć prostym i wygodnym kroju, a zarazem na tyle elegancka, by doskonale sprawdzić się również w przypadku naprawdę szczególnych okazji. Ponieważ nie jest to do końca strój formalny, możemy w jej przypadku pozwolić sobie na odrobinę urokliwej ekstrawagancji: żywe kolory czy interesujące wzory. Tworzenie stylizacji opartych o tego rodzaju sukienkę jest naprawdę proste – wystarczy dobrać do niej jakiś elegancki dodatek w postaci na przykład ładnej torebki lub naszyjnika i już właściwie mamy przygotowany strój na wyjście.

Sukienka koktajlowa dosyć niewielki dekolt i podkreśloną talię. Zazwyczaj odsłania ramiona i jest długa za kolano lub w kolano. Jest to fason bardzo atrakcyjny, lecz w większości przypadków niewyzywający, dlatego zakładając sukienkę tego rodzaju raczej nie ryzykujemy towarzyskiej wpadki. Elegancji klasycznej sukience koktajlowej dodaje jeszzcze wykonanie z wysokiej jakości materiału, którym jest zazwyczaj atłas lub tafta. Pamiętajmy, że na bazie prostego wzoru sukienki koktajlowej projektanci potrafią stworzyć wiele interesujących kreacji, dlatego warto uważnie przejrzeć ofertę sklepów z sukienkami. Możemy znaleźć sukienki z takimi interesującymi elementami jak drapowania, cekinowe wstawki, wiązania na szyi, koronkowe wstawki, biżuteryjne ozdoby, a także posiadające wiele różnych rodzajów dekoltów.

Rodzaje sukienek koktajlowych

Wyróżniamy dwa popularne rodzaje sukienek koktajlowych:

– sukienka typu bombka – sukienka, której dół zwęża się do pasa, przybierając kształt właśnie bombki; jest to rodzaj sukienki, której noszenie poleca się raczej jedynie szczupłym kobietom,

– mała czarna – uniwersalna propozycja eleganckiego stroju! Dzięki swobodnemu, a zarazem eleganckiemu fasonowi sukienki koktajlowej wiecznie elegancka czerń nabiera jeszcze bardziej wszechstronnego charakteru

W przygotowaniu artykułu pomocy udzielił sklep internetowy vividstore.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *